14 Ekim 2018 Pazar

Saç için Fındık Yağı

Saçınızı renklendirmeyi denediyseniz, kadınların yüz yüze karşılaştıkları zorluklardan bir tanesinin nem tutmada zorlanma ve saç tellerinizin kurumasını sağlamaya ek olarak mümkün olduğu kadar uzun süre nemi kitleme çabaları olduğunu bilirsiniz. Tam bu noktada fındık yağı sizin yardımınıza koşmaktadır. Bu açıdan sizlere fındık yağı saç için neden iyidir, saça faydaları nelerdir ve nasıl kullanılırı açıklayacağız. İyi okumalar dileriz. 

Fındık Yağı Saç 

Saçta nemin tutulması saç boyamada kullanılan saç ürünlerine çok bağlıdır. Fındık yağı  , nemi korumak ve yeni rengin ömrünü uzatmak için bir yol görevi görür. Fındık yağı,   fındık olarak da bilinen ülkemizde çokça yetişen bodur ağaçlardan elde edilir. Türkiye , dünya fındık üretiminin yaklaşık% 75'inden sorumludur. Fındık yağı , güçlü bir lezzeti ve hoş bir kokusu vardır. Protein ve doymamış yağ bakımından zengindirler.

Saç için Fındık Yağı
Ayrıca önemli miktarda tiamin, A, B6 ve E vitamini içerirler. Tohumun çekirdeği yenilebilir ve çiğ, kavrulmuş veya öğütülmüş hamur olarak kullanılabilir. Fındık genellikle yağ soğukken veya kıvılcım somundan sıkılmadan önce kavrulur. Fındık likörü, pralin, çikolata truffles ve gelmiş geçmiş en müthiş kavanozu yapmak için kullanılır;  Nutella. Fındık yağı genelde ekstraksiyon  yöntemi ile elde edilmektedir.Saç için Fındık Yağı Faydaları

  • Fındık yağı , saç rengini değiştirmek için özellikle ticari saç boyaları kullanılır, saç renginde 3 kata kadar daha uzun süre kalmasına ve saçların kurumasına engel olur. 
  • Fındık yağı güneşin UV ışınlarına karşı bir bariyer görevi görür. Açık havada veya sahilde çok vakit geçirirseniz, fındık yağı saçları elementlere karşı koruyabilir. 
  • Fındık yağının protein içeriği zayıf, kırılgan ve / veya hasar görmüş saçların güçlendirilmesine yardımcı olur. 
  • Fındık yağı hafif, yağsızdır. Saçın içine hızla emilir, bu da mükemmel bir sızdırmazlık yağıdır. 
  • Fındık yağı  ince saçlara hacim kazandırır. Derin koşullandırma rejiminin bir parçası olarak kullanılır, saça daha fazla hacim verir.


Saçlarda Fındık Yağı Nasıl Kullanılır Saçınızı hafif bir temizleyici şampuanla yıkayın. Saçlarınız zaten temiz ise, bu adımı atlayabilir ve saçınızı hafifçe ıslatabilirsiniz.  Yağları birbirine karıştırın ve bir bardak sıcak su üzerinde ısıtın. Saçlarınızın uzunluğuna uygulayın, iyice düzleştirin. Aynı zamanda saç derisine de uygulayabilir ve kendinize iyi bir saç derisi masajı verebilirsiniz. Saçlarınızı başınızın üstüne bükün ve iğneleyin, daha sonra 20 dakika boyunca bir saç kurutma makinesinin altında saçları hafifçe kurutun. 

Fındık Yağı Saç Güçlendirici Serum

  • 10 yemek kaşığı fındık yağı
  • 3 yemek kaşığı buğday tohumu veya kenevir tohumu yağı 
  • 5 damla E vitamini yağı
  • 5 damla nane esansiyel yağı 

Malzemeleri birlikte karıştırın ve koyu bir cam şişede saklayın. Avuç içlerine birkaç günde birkaç damla sürün, avuçlarınız arasında ısın ve yağın yapışacağı gibi saçlarınızın uzunluğuna uygulayın. Saçlara kurumadan önce saçınıza birkaç damla da uygulayabilirsiniz.Fındık yağının kullanımı çok yaygın olmasa da saçlarınız için son derece etkili bir saç bakım yağıdır. Eğer sizlerde klasik bakımlardan sıkıldıysanız fındık yağını deneyebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...