8 Ekim 2018 Pazartesi

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağı ile canlı, parlak, yönetilebilir ve sağlıklı saçlar sizin olabilir.Ticari saç bakım ürünlerinin yarattığı sorunları da ayrıca giderebilmektedir. Hindistan cevizi yağı saçları güçlendiren, saç derisini şekillendiren ve saçları geri kazanmaya yardımcı olan anti-mikrobiyal özellikler, laurik asit ve orta zincirli yağ asitleri açısından zengindir.  Hindistan cevizi yağının  sağlık faydalarını bir süredir desteklemesine rağmen  , hindistan  cevizi yağının diğer kullanım alanlarına ışık getirme zamanı gelmiştir. Bunlardan biri, çok yönlü bir saç bakım ürünü olmasıdır. Vitaminler, mineraller ve diğer besinler açısından zengin olan, besleyici faydalar sağlayan hindistancevizi yağı saçlarınızı güçlü, parlak ve harika görünmesini sağlar.

Saç için Hindistan Cevizi Yağı 

Saçınız kuru ve kırılgan ise, yeterince tatlı su tüketmiyorsunuz demektir. Su, saç ve cilt de dahil olmak üzere tüm vücudu nemlendirmeye yardımcı olur. Yaşlandıkça, hormon sağlığı da saçın sağlığında önemli bir rol oynar.

Hindistan Cevizi Yağı
Çok fazla sağlıklı yağlar, bol su içilmesi ve saç için hindistan cevizi yağı da dahil olmak üzere doğal saç bakım ürünleri kullanarak, tehlikeli kimyasal yüklü şampuanlar, saç kremi veya şekillendirme maddeleri yerine daha sağlıklı saçlar elde edebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı antioksidan bakımından zengindir ve antiviral, antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Saçta kullanıldığında saç derisi sağlığını iyileştirir, enfeksiyon ve mantarla savaşır, saç büyümesini destekler, aynı zamanda hacim ekler ve yaygın zararlı kimyasallar olmadan saçları parlatır. Hindistan Ceviz Yağının Saça Faydası  

  • Hindistancevizi yağında bulunan laurik asit ve yağ asitleri gibi bileşikler saçı kaplar ve saçtaki doğal proteinlerle bağlanır. Bu kaplama saçın korunması, kırılgan hale gelmeden  korunmasına yardımcı olur ve protein yani saçta önemli olan keratin bağlarını korunmasını sağlar.  
  • Hindistan cevizi yağının öne çıkan özelliklerinden biri, saç folikülüne çok fazla nüfuz edebilmesidir. Kuru saçlar için hindistancevizi yağını kullanmak, saçınızın köküne nüfuz etmek için nemi, besinleri ve vitaminleri bol miktarda almanızı sağlayarak sağlıklı, nemlendirilmiş ve yumuşacık olmasını sağlar.  Hindistan cevizi yağı da ısı hasarından korunma açısından oldukça etkilidir ve saç kurutma veya saç düzleştirmeden önce uygulanabilir. 
  • Hindistan cevizi yağı ile derin bir iyileştirme tedavisi saç büyüme stimülasyonu için harikalar yaratabilir. Bu haftada bir kez yapılabilir ve hindistan cevizi yağını saç derisine masaj yaparak bu etki sağlanabilir. Hindistan cevizi yağı saç derisi tarafından doğrudan emilecek, kan akışını ve oksijeni başın bu bölgesine yönlendirecektir. Bu da, saç foliküllerini ve saç büyümesini uyarmaya yardımcı olur. 
  • Hindistan cevizi yağı, saç büyümesi için inanılmaz olan çeşitli mineraller, besinler ve antioksidanlar ile dolu doğal bir üründür. En uyarıcı besin maddelerinden sadece bazıları E vitamini, K vitamini ve demir içerir. Bu bileşiklerin her biri, yumuşak, esnek ve kepek içermeyen saçları kazanmanıza yardımcı olmak için çalışmaktadır.  
  • Kepek, sedef hastalığı veya kaşıntılı saç derisi gibi kalıcı saç derisi enfeksiyonlarından muzdaripseniz, bu saçların büyümesini ciddi şekilde etkileyebilir. Hindistan cevizi yağı, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip olup, bu durumdaki saç derisini yumuşatmaya ve korumanıza yardımcı olur. 

Saç için  Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır ? 

Hindistan cevizi yağı, saç büyüme tedavisi olarak çalışırken, faydaları burada bitmiyor. Hindistan cevizi yağının saçınızda nasıl kullanıldığına dair ek yöntemler.  

  • Hindistan cevizi yağının küçük yağlı asit zinciri kompleksine bağlı olarak, saça daha derin ve daha hızlı nüfuz edebilir. Bölünmüş uçları onarmak istiyorsanız saç uçlarınıza az miktarda sürmeniz yeterlidir. Bu ayrıca saç derisini hafifletir, saçınıza parlaklık ve sağlık kazandırır.  
  • Kepek, saç derisi enfeksiyonlarından veya saç derisinde çok sert olan saç ürünlerinin uzun süreli kullanımına neden olabilir. Hindistan cevizi yağı kuru, kaşıntılı ve pul pul saç derisi için harika bir tedavidir. Kepek sorununu çözmek için haftada bir kez bir saç kremi veya sıcak yağ tedavisi olarak kullanın.
  • Saçınızı bir hindistan cevizi yağı katmanı ile kaplamak, vücudunuzdaki güneş koruyucu ile tamamen aynı şekilde çalışır. Dışarıda çalışıyorsanız veya sadece saçınızı sert güneş ışığından korumak istiyorsanız, doğal bir koruma için saçınızın ucuna biraz hindistan cevizi yağı sürün.


Hindistan cevizi yağı ile saç bakımınız hakkında hazırladığımız yazımız umarım sizlere yararlı olmuştur.Saç bakımınız için ayrıca Susam Yağının Saça Faydaları başlıklı yazımıza da bakabilirsiniz. Sağlıklı günler geçirmenizi dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...