8 Ekim 2018 Pazartesi

Cilt ve Saç için Badem Yağı

Cilt ve saç bakımında badem yağının kullanımı ve faydaları artık herkes tarafından bilinmektedir fakat bu konu hakkında detaylı ve etkili bilgiler hakkında çok az bilgi yer almaktadır. Bizler bu yazımızda sizlere badem yağının cilde ve saça faydalarını ayrı ayrı ele alarak yararlı bilgiler vermeye çalışacağız. Umarım yararlı bir yazı içeriği sunmuş oluruz.

Cilt için Badem Yağı

Tatlı badem yağı, çeşitli nedenlerle fantastik bir cilt bakım yağıdır. Bununla birlikte, badem yağından elde ettiğiniz sonuçlar, seçtiğiniz badem yağının kalitesine bağlı olacaktır.  % 100 saf ( katkı maddesi veya koruyucu madde içermeyen), soğuk preslenmiş ve heksan içermeyen, rafine edilmemiş, sertifikalı organik tatlı badem yağı kullandığınızdan emin olmanız daha iyidir.  Birçok koruyucular, katkı maddeleri içeren düşük kaliteli badem yağı cildinizi tahriş edebilir - ki bu sizin istediğinizin tam tersi etki sağlayacaktır.

Badem Yağının Cilde Faydaları

Cilt ve Saç için Badem Yağı
 • Yüksek E vitamini , badem yağı mükemmel bir  yumuşatıcı ve nemlendirici yapar. Bu kuru cildiniz için son derece iyidir. Geceleri vücudunuzun her yerinde bir nemlendirici olarak kullanın. Eklenen beslenme için üstte kalın bir nemlendirici uygulayın ve son derece yumuşak bir ciltle uyanın.
 • Temizleyici olarak kullanılır, yağlı cildin dengelenmesine yardımcı olur .
 • Kuru ciltler için nem kaybını önler, çünkü nemi / suyu cildi sıyırmak yerine yağları çıkarır(ki bu da susuz cildin eksikliğidir). Kuru vücut cildi için, duştan önce çok fazla nemi önlemek için vücudunuza bir tabaka masaj yapın.  
 • Makyaj uyguladıktan sonra, güzel ve ışıltılı bir görünüm için güzel bir pembelik yaratmak adın elmacık kemikleri üzerinde çok küçük bir miktar kullanabilirsiniz. Bu değişkenliği önler , yani koruyucu bir bariyer olarak kullanımıyla ilgilidir. İşe gitmeden önce yüzmeden önce , rüzgarlı / soğuk hava koşullarında dışarı çıkmadan önce bir kat uygulayın.
 • Badem yağı  anti inflamatuar özelliklere sahiptir, bu yüzden  egzama, sedef hastalığı, dermatit ve aşırı kuru cilt koşullarına yardımcı olmak için iyidir
 • Geceleri makyaj temizleyici olarak kullanılabilir; kuru cilde düz olarak masaj yapın ve tüm makyajları kaldıracaktır. Göz makyajını çıkarmaya yetecek kadar naziktir, su geçirmez maskara bile nazik bir badem yağı masajıyla kolayca çıkarılabilir. 

Badem Yağı Saça Faydaları  

 • Saçlardaki badem yağının düzenli kullanımı  parlaklığını ve dokusunu iyileştirir.Zengin bir magnezyum kaynağı olan badem yağı, saçların büyük ölçüde dökülmesini önler. 
 • Sağlıksız saçlar asla iyi bir işaret değildir. Ancak yoğun programlarımızla birlikte kir ve kirlilik, onu daha da kötüleştirmektedir. Bu yağ ile saçların düzenli masajı da bölünmüş uçları önleyebilir.  
 • Saçınızı her yıkadığınızda , bu mucize yağının birkaç damlasına hafifçe masaj yapabilirsiniz. Saçınızı koruyacak ve yumuşak, sulu ve parlak tutmaya devam edecektir.  
 • Badem yağı ölü hücreleri temizleyerek kepekleri etkili bir şekilde iyileştirir. Ayrıca saçı besler ve saç sorunlarınıza karşı sizi korur. Badem yağının cildi temizleyen ve ölü hücreleri temizleyen mükemmel bir yumuşatıcı olduğunu zaten belirledik. Bu kalite ayrıca badem yağıyla mücadele kepeklerine yardımcı olur ve saç derisini temiz tutar.  
 • Saç derisine sıklıkla toz, ısı, kirlilik ve kimyasal şekillendirici ürünler uygulanır. Bütün bunlar iltihaplanmaya yol açabilir. Göz ardı edilirse, bu iltihap, saç dökülmesi ve kepek gibi akut bir duruma neden olabilir. Badem yağı yüksek yağ asitleri içeriği, saç derisi dokularını nemlendirir ve yumuşatır ve ayrıca kan dolaşımını artırır. Bu aynı zamanda iltihabı rahatlatır.  
Saç ve cildiniz için badem yağının en etkili faydaları yukarıda açıklanmaktadır. Badem yağı hakkında daha fazla bilgi almak adına linkimize tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle... 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...