14 Ekim 2018 Pazar

Aleo Vera Yağı Ne İşe Yarar?

Birçok insan zengin besin bileşimi ve etkileyici sağlık yararları için aloe vera yağı kullanır. Bu açıdan merak edenler için bizlerde aleo vera yağı nedir, nasıl elde edilir ve ne gibi faydalar sunar sizlere aktaracağız. İyi okumalar dileriz.

Aloe Vera Yağı Nedir?

Aloe vera yağı, aloe vera yapraklarını ya da jelinden, aktif bileşenlerin ve besin maddelerinin birçoğunu ekstrakte eden bir taşıyıcı yağa batırmak suretiyle yapılır . Bu nedenle, aloe vera yağı gerçek bir esansiyel yağ değildir , ancak topikal uygulamalar ve bitkisel ilaçlar için son derece güçlü ve popülerdir. Aloe vera  olarak bilinen aloe bitkisinden yapılmış olan bu yağın çeşitleri, binlerce yıldır kültürel ve tıbbi amaçlı kullanılmaktadır. 
Besinsel olarak, aloe vera yağı, kalsiyum , selenyum , çinko ve magnezyum gibi  önemli amino asitler ve mineraller ile birlikte C vitamini , A, E ve çeşitli B-kompleks vitaminleri açısından zengindir. Ayrıca  antioksidanlar , antrakinonlar ve polisakkaritler genel sağlık yararları arasında kullanılmaktadır.

Aloe Vera Yağı Faydaları 

Aleo Vera Yağı Ne İşe Yarar
 • Aloe vera yağı, kolon kanserini önleyebilen antioksidanlar içerir. Bu ayrıca hücre yenilenmesini ve epidermal büyümeyi uyarır. Aloe vera yağı kemoterapide zararlı radyasyonun yan etkilerinden hızlı iyileşmeyi sağlar. Bu yağ, anormal tümör hücrelerinin büyümesini durdurarak tümör büyümesini önlemede olumlu sonuçlar göstermiştir. 
 • Aloe vera yağı inflamasyonu azaltmak için yararlıdır. Bu, kanın oksijenlenmesine yardımcı olur ve iç sindirim problemlerini iyileştirebilen hücre çoğalmasını harekete geçirir. Bu irritabl bağırsak sendromu, kabızlık ve asit reflü tedavisinde yararlıdır 
 • Aloe Vera yağı, güneşin zararlı etkilerini azaltmak için birçok kozmetik ürün üreticisi tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Nemlendirici krem ​​ve losyonlarda kullanılır. 
 • Aloe Vera yağı, güneş yanığı ve evdeki cilt yanıklarında kullanıldığında iyi bir etki sağlar. Bu, cildi rahatlatır ve yenileyerek doğal bir soğutma etkisi sağlar. Bu aynı zamanda alerjileri, böcek ısırıklarını, iritasyonu, kaşıntıyı ve şişliği iyileştirmek için harika bir doğal çözümdür. 
 • Yağ yara iyileşme sürecini uyarır ve yaraların oluşumunu azaltır. Aloe vera yağı, cildinizi güzel tutabilen kılcal dilatasyonu da tedavi edebilir. 
 • Aloe vera suyu  ve yağı her ikisi de dahili olarak kullanılabilir. Aloe Vera yağı kabızlığı iyileştirmek ve dışkıyı yumuşatmak için faydalıdır. Bu aynı zamanda iştahınızı artırır ve sindirim sağlığını iyileştirir. 
 • Aloe vera yağı, vücuttaki kan glikoz seviyelerini korumak ve şeker hastalığını tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirerek ve enfeksiyonlara karşı mücadele ederek epilepsi, astım ve osteoartriti iyileştirebilir. Bu yağ anti-bakteriyel, anti-fungal, anti-viral ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. 
 • Sivilce aloe vera yağı kullanılarak doğal bir çare ile tedavi edilebilir. Bu, cildinizi yumuşatmak ve enfeksiyonlara karşı korumak için topikal veya dahili olarak kullanılabilir. Ayrıca egzama, akne, sedef ve cilt ülserlerini tedavi edebilir. Bu da enfeksiyonları engellemek ve yarayı yumuşatmak için cerrahi yaralara uygulanır. Bu seboreik dermatit ve erkeklerde görülen genital herpes tedavisinde yararlı olabilir. 
 • Genç yaşta saç dökülmesini önlemek ve saçlarınızı güçlendirmek için Aloe Vera yağını düzenli olarak kullanın. Bu aloe vera  yağı, güçlü, kalın, temiz ve nemli saçlar verecektir. Kuru saçlardan kurtulmanıza ve kan dolaşımını hızlandırmanıza yardımcı olacaktır. Bu jojoba yağı ile karıştırıldığında size sağlıklı bir saç derisi verecektir. 
 • Bu sizi rahatlatan ideal bir terapötik masaj yağıdır. Bu romatizmal, vücut, sırt, boyun, bacak ve omuz ağrısını tedavi edebilir. Aloe Vera yağı ile vücut masajı size parlak, pürüzsüz bir cilt verir ve ayrıca zona, herpes, virüs ve cilt kanserini de korur. 
 • Aloe Vera yağı, cildi iyileştirmek ve canlandırmak için diğer uçucu yağlarla birleştirilebilir. Bu cilt onarım süreci için büzücü özelliklere sahiptir. 
 • Aloe Vera yağı, radyasyondan kaynaklanan cilt hasarını önlemede faydalı olabilecek çok iyi bir anti-oksidan kaynağıdır. Soğuk, yara ve zonaya yol açan virüsleri yok etmek için aloe-emodin içerir.
Aleo vera yağı cildiniz ve sağlığınız için bu yararları sağlaması zaten size yabancı olmamalıdır. Aleo veranın kendisini zaten sizler genel sağlığınız için kullanmaktasınızdır. Bizler bir alternatif olarak sizlere bu yağı sunarak umarım seçenek sağlamışızdır. Ayrıca aşağıdaki yazılarımız cilt bakımı için size yardımcı olabilir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...