13 Ekim 2017 Cuma

Yazın Makyaj Yapmak


Yazın makyaj yapımı son derece önemlidir. Devamlı terlediğimiz ve güneşe maruz kaldığımız zamanlarda makyaj yapımının daha sağlıklı olması ve uzun süre etki sağlaması için yazın ruj kullanımından ve göz makyajından bahsedeceğiz. İyi okumalar dileriz. 

Yaz Makyajı 

Yazın sıcak havalara, güneşin etkilerine ve suya dayanan bir makyaj yapımı şarttır.  Kalıcı bir makyaj istiyorsanız ilk adım doğru ürünü seçmek ve ürünleri doğru kullanmak olduğunu bilmelisiniz. Kadınlar sürekli bakımlı görünmek isterler.Ama yazın sıcak günlerinde makyaj yapmak zor olmakla birlikte marifet ister. Yazın havaların sıcak olması ve terlemenin çok olması makyaj yapımını zor bir hale getirir ve kalıcılığını azaltır. 

Biliyoruz yaz aylarında istediğiniz makyaj ürününü kullanamıyorsunuz. Bu durumlarda karamsarlığa kapılmamak gerekir. Sizlere yaz makyajı yapma yöntemlerinden bahsederek daha sağlıklı bir makyaj yapımını sağlayacağız.  Her şeyden önce sıcağa, tere ve neme dayanıklı bir makyaj için doğru ürünleri seçmeniz ve seçtiğiniz bu ürünleri kullanmayı bilmeniz gerekir. Kullandığınız nemlendirici ve kapatıcı ürünlerin formüllerinin hafif ve yağsız yapıda olmasının çok önemli olduğunu unutmayın. Ağır ve yağlı bir baz ürünü makyajın sonucunu bir kabusa dönüştürebilir.  Aşağıda size yaz makyajı hakkında ayrıntılı bilgiler verilecektir. 

Makyajda Uzun Süreli Etki 


Yaz aylarında uzun soluklu bir makyaj için  su karşı dayanıklı  bir fondöten kullanmak şart. İnce yapıda, cildin gözeneklerini tıkamayan bu ürünlerin ağır renk pigmentleri içermemeleri, likit olması makyajın uzun soluklu olması açısından çok önemli.  Fondöteni cildinize parmak uçlarınızı nazik bir şekilde dağıtmanız gerekmektedir.  Suya dayanıklı kapatıcılar, su bazlı formülleriyle kompakt veya likit olarak ikiye ayrılıyor.Bu ürünler güneş koruyucusuyla birlikte kullanılabiliyor.Akşamları ise makyajınızı  temizlemeyi ve nemlendirici kullanmayı ihmal etmemelisiniz. 

Göz Makyajı 


Gözyaşlarına ya da sıcağa dayanıklı olması için göz makyajında krem bir far ve suya dayanıklı  maskaralar kullanmalısınız. Krem farlar, sıcağa dayanıklı olmalarının yanı sıra içerdikleri mikro parçacıklar sayesinde göz kapaklarında oluşan nemi de emme özelliğine sahipler.

Ruj Kullanımı


Kadınlar daha çok kalıcı rujlardan kullanmaktadır. Bunlar sigara içerken veya yemek yerken sıkıntı çıkarmazlar fakat bunların temizlenmesi de son derece zordur.  Kalıcı bir dudak makyajı için nemlendirici ve besleyici özelliği bulunan ürünler tercih edilmelidir. Ruju sürmeden önce dudaklara biraz kakao yağı sürebilirsiniz. Deniz kenarına giderken dudaklarınıza renk vermek istiyorsanız krem allığı hem dudaklara hem de elmacık kemiklerine uygulayarak yüzünüze canlılık kazandırabilirsiniz.


Makyaj yaparken kendinize has renkler ve yöntemler seçebilirsiniz.Yardımcı olması açısından Yaz Makyajı başlıklı yazımıza da bakabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...