11 Ekim 2017 Çarşamba

Lens Kullananlara Makyaj Önerileri


Göz çevresi makyajınızı daha sağlıklı yapabilmeniz adına sizlere lens kullananlara makyaj önerileri başlığı altında bir yazı derledik. İyi okumalar dileriz. 

Lens Kullananlar için Makyaj Nasıl Yapılmalıdır? Lenslerinizi takarken göz farınızın partikülleri lenslere bulaşarak gözünüzü yaşartır, görüşünüz bulanır; gözlerinizin vurgulanması için kullandığınız sıvı eyeliner bulaşıp gözlerinizin kızarmış ve şiş görünmesine sebep olur. En sonunda gözlük takmak ile karşı karşıya kalmamanız için sizlere bazı önerilerde bulunmak isteriz.  Kontakt lenslerinizi sürekli veya aralıklarla da kullansanız, yazımız aklınızda kalabilecek birçok soru işaretini cevaplayacak.

Lens Varken Makyaj Yapımı 

  • Lenslerinizi her zaman  makyajdan önce takmalısınız. Böylece gözünüze partiküllerin girmesini önlemiş olursunuz. Makyaj sonrası lens takmak daha dikkat gerektiren bir konudur ve önce takılması daha idealdir. Bunu makyajı bozmadan ya da lenslerinize makyaj bulaştırıp görüşünüzü bozmadan yapmak hem oldukça zordur hem de sizi gereksiz bir riske ve strese sokar.
  • Toz pudralar yerine kompakt (sıkıştırılmış) pudralar kullanabilirsiniz. Böylece pudra partiküllerinin gözünüze kaçma riskini azaltmış olursunuz. 
  • Allık  sürerken  tozların gözünüze kaçmasına engel olmak istiyorsanız hafif darbeler ve az miktarda kullanıma özen göstermelisiniz. Yumuşak kılları olan büyük ve temiz bir fırçayla allığınızın fazlasını alın. Gözlerinizi bu işlem sırasında kapalı tutun. Göz Farı Sıvı göz farlarını kullanın; çok daha verimli olduğunu fark edeceksiniz.
  • Toz far kullanıyorsanız mümkün olduğunca az kullanmalısınız. Uygulamayı mutlaka sünger uçlu bir aplikatör yardımıyla yapın ve farı sürmeden önce süngerin üzerinden fazlalıkları yok ettiğinizden emin olun. Böylece göze ve lens altına far partiküllerinin girmesine engel olursunuz. Hangi far türünü kullanırsanız kullanın, geniş ve enlemesine darbeler yerine kısa ve boylamasına darbelerle uygulama yapın. Böylece lenslerinizin yerinden oynama riski de ortadan kalkmış olacaktır. 
  • Sıvı veya kalem şeklindeki eyelinerı alt gözün iç kısımlarına sürmekten kaçınmalısınız. Gözün alt kenarını çizmek için minik darbeler uygulamayın. Yumuşak uçlu kalem eyelinerlar tercih edin. 
  • İstediğiniz rimeli kullanabilirsiniz fakat kirpiklerin hacmini artırmak için içinde mikro elyaflar bulunduran rimellerden kaçının.  

Kadınlar genelde zaten makyajlarını lenslerine uydururlar fakat bizler yinede bir kaç püf noktaya değinmek istedik.Umarım yararlı bir yazı olmuştur. Ayrıca yaz makyajınız için de linke tıklamanız yeterlidir. Sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...