3 Ekim 2017 Salı

Kıvırcık Saçlar Dert Değil!


Esnek, canlı ve dolgun buklelere sahip olmak zor değil. Kıvırcık saçlar çoğu zaman istenmese de bazı kadınlar için lütuftur. Sizlere kıvırcık saç bakımından ve bahsedeceğim. İyi okumalar dilerim. 

Kıvırcık Saç Bakımı 


Kıvırcık saçlar kurumaya ve hasar görmeye daha açıktır. Çünkü saç daha hacimli ve yapısı gereği daha kuru olmaktadır. Kıvırcık saçlarınızın daha sağlıklı ve canlı olması için ;   • Yeterince beslenmiş olması gerekir. Çünkü sebum uzun saçı en uç noktasına kadar besleyemez. Bu sebeple her yıkamadan sonra saç tipine uygun bir bakım ürünüyle saçınıza bakım yapılması gerekir. Saça dipten uca kadar yapılacak bu bakım sayesinde kırıklar da önlenebilecektir.
  • Doğru bir kesim yapılması gerekmektedir. Saç ne kadar kısaysa o kadar fazla kıvrılacaktır. Bu sebeple bukleler için isteğiniz doğrultusunda bir kesim yaptırmanız da gerekir. 
  • Kıvırcık saçların beslenmesi ve yıpratıcı dış etkenlerden korunması gerekir. Saçlar kurumuşsa canlılığını yitirir ve istenmeyen şekilde, düzensiz kıvırcıklar haline dönüşür.  Bundan kaynaklı kıvırcık saçlara bakımda kullanılan ürünlere dikkat etmek gerekmektedir. 

Kıvırcık Saç Bakımında  Kullanılan Ürünler

Nemli ortamlarda saçınız istenmeyen şekilde kıvrılıyorsa, gündüz kremleri gibi derinlemesine işleyen bir serum kullanın. Bukleleri ağırlaştıran yağlı ürünlerden kaçının. Kıvırcıklarınız hafifliklerini yitirmiş ise  Onlara hafifliklerini tekrar kazandıracak bir güç vermek için nemlendirici bir ürün kullanın ama fazla ağır sabitleyicilerden kaçının. Kıvırcıklarınızı daha canlı kılmak için defrize edici bir jel yardımıyla saçınızdaki kırıkları iyice düzeltin bigosu bulunmayan fönleri hiçbir zaman kullanmayın. Bu tip fönler kıvırcıkların tüm esnekliğini yok eder.

Saçınızı duşta ıslatın, bir havluyla kurulayın, hafif bir masajla saç şekillendirme ürününü hemen uygulayın. Saçınız çok kıvırcıksa onları fırçalamayın ve sakın bigosuz bir fön kullanmayın. Saçınıza canlılık ve parlaklık kazandırmak için bir serum da kullanabilirsiniz.

Kıvırcık saçlar kuru oldukları için genellikle cansız ve sönük görünür. Bu sebeple doğru hareket şampuan uygulamasından sonra yapılacak bir bakımdır. Elma sirkeli  suyla durulama yaparak saça canlılığı yeniden kazandırılabilir. Bunların dışında şekillendirme ürünleri de kırıkları düzelterek saça canlılık kazandırabilirsiniz. 

Kıvırcıkların sağlığını ve saçın tatlı parlaklığını korumak için permalı saçlara daha özenli bir bakım uygulamak lazımdır. Bu durumda da saçın genel sağlığı için kuruluğa karşı savaşı sürdürmek ve zayıf düşen saçı kuvvetlendirmek şarttır. Bunun için tavsiye edilen şey haftada bir, kuru saça maske uygulamak ve bir saat maskeli durduktan sonra saçı iyice durulamaktır.


Saç bakımınız ile ilgili  Saç Bakımı için İpuçları ile yazımıza da bakabilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder,sağlıklı günler dileriz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...