3 Ekim 2017 Salı

Işıl Işıl Saçlar İçin


Her daim bakımlı saçlar için, saç bakımının püf noktalarını bilmek yeterlidir. Saçlarınızda herhangi bir sorun yoksa ve sadece daha ışıltılı ve canlı saçlara sahip olmak isterseniz. Saç bakımınız hakkında aşağıdaki bilgilerden yaralanabilirsiniz. 

Saç Bakımında Püf Noktalar 


  • Sıcak su, saç diplerindeki yağ salgılayan bezlere zarar verdiği için saç tellerine zarar verebilmektedir. Bundan kaynaklı ılık su kullanılmalıdır. Ayrıca sıcak su saçlı derinin kalkmasına ve ölü derinin saçlarda kirlilik yaratmasına neden olur. Saçlarda kaşıntı meydana getirir. 
  • Saçlarınızı yıkarkan saç diplerinizi tırnağınızla kazımak yerine, parmak uçlarınızla masaj yaparak yıkamalısınız. Böylece kan dolaşımını hızlandırıp, saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlamış olursunuz.
  • Saç renginizi doğal yollarla değiştirmelisiniz. Kimyasal içerikli maskeler saçlarınıza zarar verebilmektedirler.  Bundan kaynaklı ceviz kabuğu, kına gibi doğal boyalar ile saçlarınızın rengini değiştirin. 
  • Saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı olmasını istiyorsanız en pratik çözüm yolunu denemelisiniz. Saçlarınızı durularken elma sirkesi kullanabilir ve saçlarınızın mat görünmesini engelleyebilirsiniz. Elma sirkesi asidik yapısı ile saçlarınızdaki zararlı maddeleri uzaklaştırır. 
  • Yağmurlu bir günde saçınızın formda olmasını istiyorsanız, saçınızı şekillendirirken sadece dip bölgelere jöle uygulayın. Böylece sabit bir form kazanmış olan saçlarınız, banyo yapana kadar şeklini koruyacaktır.
  • Beyaz saçları uzun süreli ve tamamen kapatabilmek için kahve tonlarını tercih etmenizde fayda var. Bu tonlarla saçlarınız doğal bir görünüm kazandığı gibi beyaz saçlarınız da tamamen kapanmış olacaktır. Kızıl ve sarı renkler beyaz saçları kapatmak için, doğru bir tercih olmayacaktır.
  • Eğer acil şekilde evden çıkacaksanız ve saçlarınızı yıkamaya zamanının yoksa elmas sirkesi, lavanta yağı ve gül suyu ile bir saç spreyi hazırlayın ve evden çıkmadan saçlarınıza bu spreyi kullanın. 
  • Saçlarınızı kurularken zarar vermemek için düşük ısıda fön makinesi kullanın ve sert havlular ile saçlarınızı kurulamayın. Yaz aylarında saçlarınızı  sadece tarayabilir ve doğal kurumaya bırakabilirsiniz. 

Işıltılı Saçlar  için Maske 


Bütün malzemeleri  karıştırdıktan sonra nemli saçlarınıza ve saç köklerinize masaj yaparak uygulayın ve saçlarınızı başınızda topladıktan sonra üzerini sıcak bir havlu ile kaplayın.  Bu şekilde biraz daha ılık olan maskenin etkisi artmış olacak. Yaklaşık olarak 2 saat saçlarınızda kalan maskeyi önce ılık su ile iyice durulayın ve ardından maskeyi şampuanınız ile saçlarınızdan temizleyin. Bu bakım maskesini haftada bir defa veya ihtiyaç duyduğunuz zaman kullanabilirsiniz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder,sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...