13 Ekim 2017 Cuma

Her Zaman Şık Görünmek


Şık görünmek hem kadınlar hem erkekler tarafından istenilen bir şeydir. Bundan kaynaklı bizde yazımızda şık görünmenin yollarından bahsedeceğiz. İyi okumalar dileriz. 

Şık Görünme 


Her daim şık olmayı kim istemez. Bazen şık olmak abartılmakta ve çok zahmetli bir olarak düşünülmektedir. Halbuki çok basit adımlar ve bakımlar ile şık olabilirsiniz.  Çok küçük detaylara dikkat ederek siz de her daim şık olabilirsiniz.Modacılar her yıl favori olan kıyafetleri, ayakkabıları ve aksesuarları belirlese de şu gerçeği unutmamalısınız; her kadın kendisinin modacısıdır. Ancak kendi tarzınızı yaratırken de modanın  kurallarını da kale alabilirsiniz. 

Şık Görünmenin Püf Noktaları 

Şık görünmede renklerin kullanımı çok önemlidir. Hem makyajınız da hem de giysilerinizdeki renk seçimi uyumlu ve size uygun olmalıdır. Tek renklilik, kurtarıcınız olabilir. Tepeden tırnağa aynı renkte giysiler giyerseniz, uzun, bölünmemiş bir çizgi illüzyonu yaratmış olursunuz. Bu da sizi daha ince gösterir ve daha şık gösterebilir. Siyah, devetüyü, krem, koyu kahve gibi nötr tonları kullanmayı tercih edebilir veya daha canlı renkler kullanabilirsiniz. 

Vücudunuza  uygun olmayan büyüklükte veya küçüklükte elbiseler giymemelisiniz.Sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilirler. Bu sebeple kendi bedeninizde uygun giysiler satın alın. Böylece vücut hatlarınız daha ölçülü biçimde ortaya çıkacak ve daha şık görüneceksiniz. 

Giydiğiniz elbiseler pamuktan veya ketenden olmalı gerekirse likralı elbiseler almalısınız. Çok üzerinize yapışmayan elbiseler seçmelisiniz.  Jean gibi sert kumaşlar çıkıntıları toplayıp saklarken, poplin ve keten gibi daha az sert kumaşlarda fazlalıklar pörtleyebilir. Çok ince kumaşlarsa en tehlikelisidir. Hem iç gösterebilir, hem de vücuttaki çıkıntıları iyice ortaya serer. Bundan kaynaklı şık görüneceğim diye daha kötü bir hal almayın.  Bu nedenle kıvrımlı bir şekilde inen, yapışmayan ama akışkan duran kumaşları tercih edin.

Kadınlarda pantolon seçimi çok önemlidir. Kalçalarınızın şıklığını ortaya koyan pantolonları seçerken Kıyafetler arasında pantolonlar önemli bir yer tutar.   Pantolonda en iyi görüntüyü elde etmek için büzgüsüz ve pilesiz pantolonları tercih edin. Çünkü bunlar sizi daha göbekli gösterir. Ayrıca göbek deliğinizin yaklaşık 2.5 santim aşağısında biten, az düşük belli ve paçaları hafif geniş pantolonları da giyebilirsiniz. Pantolon paçalarının hafif geniş olması kalça genişliğini dengeler.

Etek alırken kilonuza çok dikkat etmeniz gerekir. Özellikle etekler büyük popolarla tombik göbekleri gayet şık bir biçimde kamufle eder. Eteklerde diz hizası uzunluğunu tercih edin. Çünkü diz hizasındaki etekler bacaklarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamaktadırlar. Diğer yandan isterseniz daha uzun etekli elbiseler abiyeler veya mini etekler tercih edilebilir.


Yukarıdaki yazımızda sizlere bazı tavsiyelerde bulunmuş olsak bile sizin için en güzel tavsiyenin kendinizi ve vücudunuzu tanımak olduğunu unutmayınız. Yazımızı sabırlı bir şekilde okuduğunuz için teşekkür ederiz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...