3 Ekim 2017 Salı

Güneşle Birlikte Saçlarınız Da Parlasın


Güneşin etkili olduğu yaz aylarında saçlarımızı korumak ve güneş ışınlarından daha çok yararlanmak için daha ciddi saç bakımları yapmak gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere güneş ile birlikte saçlarınızı nasıl daha parlak kılacağınızı aktaracağız. Ayrıca saçlarınıza kullanacağınız ürünlerin saçlarınızı nasıl daha parlak kılacağını aktaracağız. İyi okumalar dileriz. 

Saç Parlaklığı için Bakım 

Kış ayları boyunca soğuk havalar, hava kirliliği yüzünden yeterince yıpranan saçları bahar ve yaz aylarıyla birlikte yeni yıpratıcılara maruz kalmaya devam etmektedirler.  Havuz ve deniz suları, güneşin UV ışınlarının zararlı etkileri, yağlanma vb. sorunlar saçlarınızın ışıltısını almakta ve daha mat saçlara sahip olmanıza neden olmaktadır.  O yüzden saçınıza bakmaya ne kadar çabuk başlarsanız o kadar iyi. Hem kışın kötü etkilerini silersiniz hem de onları yazın getirdiklerine karşı hazırlayabilirsiniz. Saçlarınızın bakımı için öncelikle yapmanız gereken şey kuaförünüze danışmak. Ondan saçınızın cinsini, eksiklerini, saçınız için nelere ihtiyacınız olduğunu  öğrenmeli ve saçlarınıza hangi ürünlerin daha etkili olacağını sorabilirsiniz. Kuru, yıpranmış görünümlü saçlardan daha parlak, canlı ve güçlü saçlara geçebilirsiniz. Özellikle şu sıralar piyasada o kadar yeni saç ürünü var ki inanamazsınız.

Saç Bakım Ürünlerinin Kullanımı 

Yeni ürünlerden bir tanesi   Türkiye’de çok rahat uygulayabileceğiniz ve doğal olarak elde edebileceğiniz; ballı, zeytinli, ısırgan otlu şampuanlar ve kremlerdir. Bu ürünler  normal, kuru, yıpranmış, yağlı saçlar için oldukça etkilidir.  Saçlarınızı nemlendirirken aynı zaman da beslemek isterseniz kullanmanız için ideal ürünler arasına koymanız gereken bir üründür. 

Bir başka yeni ürün, hindistan cevizi yağı barındıran ve doğal olan ürünlerdir. Özellikle ışıltısız, kuru, yıpranmış saçlara tavsiye ediliyor. Saça derinlemesine bakım yaptıkları kuru ve kıvırcık saçlarda da elektriklenmeyi önledikleri söyleniyor. Özellikle saatlerce saçlarını daha dolgun, hacimli göstermek için çabalayan kadınlar birkaç saat içinde yine kafalarına yapışık bir hale dönen saçlarına çok sinirlenirler.  Bundan kaynaklı hindistan cevizi yağı saçlarınızdaki yağ dengesini sağlama adına da oldukça etkilidir. 

Saçlarınıza şekil vermek özellikle elektriklenen saçlarda sorun oluyor. Çoğu kadın saçlarını açıkken daha çok sevse de bu yüzden toplamak zorunda kalıyor.  Saçlarınız için doğru şampuan kullanımı bu açıdan çok önemli; şampuan paraben ve SLS içermemelidir. 

Diğer yandan saçlarınızdaki kepek sorununu çözmek ve güneşin saç kurumasına neden olacağı etkileri engellemek için zeytin yağlı saç bakı  kremleri kullanabilir , zeytin yağını saçlarınıza direk sürebilirsiniz. 


Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder,sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...