9 Ekim 2017 Pazartesi

Acı Çehrenin Yararları - Zararları


Acı çehrenin yaraları ve zararları hakkında hazırladığımız yazımızda sizlere ; acı çehre hakkında bilgiler verdikten sonra acı çehrenin faydalarından, acı çehrenin kullanımından ve acı çehrenin yan etkileri ve zararlarında bahsedeceğiz. İyi okumalar dileriz. 

Acı Çehre 

Acı çehre daha çok zayıflamak için kullanılan bir bitkidir.  Bu bitki ile bir aylık kullanım sonucunda zayıflama açısından yarar sağladığını söyleyenler çoktur.  Acı çehre alternatif tıpta dünyaca ünlü uzmanların yeni keşfi olarak zayıflamada en özel mucize bitki konumuna gelmiştir. Zayıflamanın yanı sıra kabızlık sorununa da kesin tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bağırsakları düzenleyici, temizleyici , hücreleri yenileyici ve cildi sıkılaştırıcı özelliği ile de zayıflama esnasındaki cilt sarkmalarını önler. 

Acı Çehrenin Yaraları 

Bu mucizevi tohum karışımı bağırsakların çalışmasını düzenler, temizler, hücreleri yeniler ve cildi sıkılaştırır, kolesterolü dengeler, idrar söktürür (prostat ve böbrek hastalıklarına faydalıdır) gaz oluşumunu  azaltmaktadır. Bu sayede karındaki şişkinlik ve rahatsızlığı almaktadır. 

Acı Çehre  Nasıl  Kullanılır ? 

Tokluk hissi arttırmak amacı ile genelde ılık su içerisine eklenerek tüketilen acı çehre tokluk hissinizi arttırmaktadır. Tabi yararları bununla sınırlı değildir.  Ayrıca bağırsakları çalıştırmaktadır.  Acı çehre zayıflama bitkisi besinlerin içindeki yağların mide tarafından emilmesinin önüne geçer veya yağ emilimini iyice düşürerek zayıflama etkisi gösterir. Ayrıca kötü kolesterolün ve trigliseridleri bedenimizden atmaya yardımcı olur.  

 Acı Çehre'nin Yan Etkileri ve Zararları

Acı çehre tohumunun ishal gibi  yan etkileri olabilmektedir. Su kaybına neden olabilmektedir. İlacı kullanmak isteyenler, bol bol su tüketmelidirler, yoksa vücudun su dengesi sarsılabilir. Bol su içmeyi sakın  ihmal etmeyin. Acı çehre tüketiyorum diye çok yemeninde zararları vardır. Yan etkiler daha şiddetli görülebilmektedir.


Eğer gerçekten kilo vermek ve bunu sağlıklı bir şekilde yapmak isterseniz, ayrıca aşağıdaki yazılarımızdan destek alabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...