30 Eylül 2017 Cumartesi

İnce Görünmek ve Kusursuz Karın


İnce görünmenin en önemli göstergesi kusursuz ve yağsız bir karındır. Bundan kaynaklı sizlere kusursuz karın için neler yapabileceğiniz ve en pratik karın egzersizlerini aktaracağız. İyi okumalar dileriz. 

Kusursuz Karın İçin Yapılması Gerekenler 


Daha rahat bir hayat için, sizde incelmeyi düşünüyorsanız beslenmenize ve egzersiz yapmaya önem göstermelisiniz. Genelde kadınlarda evde fazla vakit geçirmekten , erkeklerde de dikkatsiz beslenme ve fiziksel aktivitesi az işler yapmaktan karında hızlı bir yağlanma durumu meydana gelir. Bunun için özellikle öğünlerinize dikkat etmeli protein ağırlıklı beslenmeli ve karbonhidrat içeriği yüksek gıdalardan uzak durmalısınız. Ayrıca egzersiz yapmalısınız. Basit ama son derece etkili bu çözümler sizin için inanılmaz sonuçlar doğuracaktır. Bayanların görünümüne fayda sağlayacak bu uygulamalar oldukça etkili ve kolay yapılması sayesinde de uygulanabilir olması açısından sizler için muhteşem olacak.

Evde Kolay Karın Egzersizleri Resimli


  1. Plank: Karın kasları için yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden biri planktır. İzometrik güç oluşturarak postürünüzü geliştirmeye yardımcı olur. Uzmanlara göre, abdominal bölgenin kaslarını güçlendirir ve  omurgaya destek olur. Şınav pozisyonu gibi mat üzerine inin. Daha sonra dirseklerinizi bükerken ağırlığı ön kollara koyun. Omuzlarınızdan ayak bileğine kadar vücudunuzdan düz bir çizgiyi şekillendirin,bir süre için pozisyonda tutun ve rahatlayın. Başlangıçta pozu sadece 8-10 saniye tutabilirsiniz. Endişelenme, bunu yapmaya devam ettikçe bu artacaktır. Aynı beş altı kez tekrarlayın. 
  2. Yan Plank: Omurgada düzgün duruşun korunmasına yardımcı olur ve omurga üzerindeki stresi azaltır ve dolayısıyla sırt sorunlarının önlenmesine yardımcı olur. Karın ve sırt kaslarını güçlendirir ve her zaman uygulanabilir, ancak burada tutarlı olmak anahtardır.  Bacaklarınızı uzatın ve sağ tarafınızda uzanın, böylece ayaklarınız ve kalçalarınız birbirinin üzerine oturur. Sağ dirseğinizi omzunuzun altına yerleştirin, çekirdek kaslarınızı kasılmak, kalçalarınızı ve dizlerinizi yerden kaldırır. Birkaç saniye süreyle pozisyonda kalın ve normal pozisyona geri gelin. Diğer tarafta da aynısını tekrarlayın.  
  3. Sit Ups: Karın kaslarının güçlendirilmesi bu egzersizin avantajıdır. Bir mat üzerinde sırt üstüdüz uzanarak başlayın, Kollarınızı başınızın arkasına koyabilir veya vücudunuzun önünden geçirebilirsiniz. Şimdi, alt bedeninizi  sabit tutun ve vücudunuzu dizlerinize doğru hareket ettirin. Derin bir nefes alın ve yukarı çıkarken nefes verin. Vücudunu mata geri getirirken nefes alın. Kollarınızın başınıza ve boynunuza fazla yüklenmediğinden emin olun. Yukarı ve aşağı hareket etmek için karın kaslarını kullanmanız gerekiyor, bu nedenle bu egzersiz sırasında boynunuzun gerilmediğinden emin olun. Bunu 10-15 kez yapın.  
  4. Russian Twist: Yer minderinin üzerine oturun ve dizlerinizi hafifçe bükün, topuklarınız mat bir şekilde düz olmalıdır. Şimdi, karın kaslarının meşgul olduğunu hissedene kadar geriye yaslanmaya başlayın. Bu pozisyona ilk önce yere yaslanarak da gelebilirsiniz. Şimdi dizlerinizi bükün ve üst bedenini dizlere doğru kaldırın.  Vücudunuzun kollarını oluşturan baldırlarınızla hayali bir V şekli yaratıyor olacaksınız . Kollarınızı yüzünüzün önünde tutun. Yavaşça bir taraftan diğerine dönün. Karın kaslarınızın gücüyle hareket ettiğinizden emin olun.  Bu alıştırmada daha iyiye gittiğinizde, bir yandan hareket ederken bir top veya ağırlık tutmayı deneyebilirsiniz.  
  5. Crunches: Crunches karın yağ yakmak için en hızlı yol olarak kabul edilir ve herhangi bir ekipman olmadan evde yapmak çok kolaydır. Hareket karın kaslarınızda dayanıklılık ve güç oluşturma eğilimindedir. Yere yatın, elinizi başınızın arkasına koyun, dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı yere koyun. Üst vücudunu yerden kaldırın, çıkarken nefes verin ve aşağı inerken nefes verin. Birkaç dakika tekrarlayın ve rahatlayın. Yarım mekik olarak bilinen hareket 4 set , 5-6 ... tekrar zamana göre yapılabilir. 

Sıkı Kalçalar İçin Egzersiz

Son zamanlarda oldukça yararlı ve popüler olan squat egzersizini  yapmanız sizin için son derece faydalıdır. Squat yapmak için öncelikle ayaklarınızı  omuz genişliğinde açmalı sonra arkaya doğru sanki tabureye oturacakmış gibi çömelmelisiniz , bu hareketi yaparken ellerinizi öne doğru yere paralel olacak şekilde açmalısınız.

Yazımızla alakalı olarak Göbek Eritmek için Tavsiyeler yazımıza da bakabilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder,sağlıklı günler dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...