22 Ağustos 2017 Salı

Kilo Verme ve İdrar Kaçırma


Sağlıklı kiloya ulaşmak bir çok sağlık sorunundan kurtulmamızı sağlarken aynı zamanda fazla kilolarınızı vermenizde bir çok yönden size yarar sağlamaktadır. Bu yaralardan bir tanesi de kilo vermenin idrar kaçırma sorununa engel olacağıdır. 

Kilo Vermenin Bilinmeyen Yararları


Aşırı kilo problemi bulunan kişiler genellikle kalp rahatsızlıkları,  diyabet ve kanser gibi bazı sağlık sorunlarına daha çok rastlanmaktadır. Uzmanlar fazla kilolardan kurtulmanın kişinin sağlığı için oldukça önemli olduğunu belirtmekle beraber bu fazla kiloların kaybıyla aynı zamanda fiziksel ve zihinsel bir rahatlamanın da meydana geleceğini belirtmektedirler. Diğer yandan fazla kilolardan kurtulmak estetik kaygılarınızı da yok edecek ve öz güveninizi yerine getirecektir. Bu açıdan oldukça önemli olan kilo vermenin sağlıklı olması da gerekmektedir. Bunun için doğru bir diyet ve egzersiz programı uygulamak gerekmektedir. 


Fazla Kilolardan Kurtulmak İdrar Kaçırmaya İyi Geliyor


Yeni yapılan bir çalışma kilo vermenin özellikle kadınlarda idrar tutamama sorununa iyi geleceğini belirtmiştir. Araştırmacılardan bazıları fazla kilolardan kurtulmanın idrar kaçırma sorunlarına iyi geleceğini belirtmektedirler. İdrar tutamama istem dışı idrar kaçırma sorunudur. Bu durum hafif veya ciddi bir şekilde seyredebilir. İdrar tutamaman genellikle iyileştirilebilir bir nedeni bulunmaktadır. İdrar tutamamanın nedenleri arasında doğum ve bazı ilaçların yan etkileri gibi sorunlar bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda doktora danışılmalı ve gerekli tedavinin yapılması gerekmektedir. 

Bunu dışında yapılan çalışmalarda  kilosu fazla olan erkek ve kadın bireylerin daha fazla idrar kaçırdığı gözlemlenmiştir. Altı ay süren çalışmanın sonunda kilo veren bireylerin idrar tutamama sorunu  büyük oranda azalmıştır. 

Sizde fark etmiş olmalısınız ki; aşırı kiloların zararları bilindiğinden bile fazladır. Zamanla etkileri hala gün yüzüne çıkmaya devam etse de, bilinen etkileri üzerinden düşünmek bile bu gerçeği ortaya çıkarmaya yetiyor. Bu araştırmada gösteriyor ki, kilo vermek oldukça sağlıklı ve insan sağlığı açısından oldukça elzemdir.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...