22 Ağustos 2017 Salı

Göbek Eritmek İçin Tavsiyeler


Göbek eritmek için göbek kaslarını çalıştırmak ve bu kasların ne olduğunu bilmek gerekir. 4 ana karın kasının çalışması bölgedeki yağları eritmek adına idealdir.  Bazı hareketler alt karın bazı hareketler üst karın kaslarınızı çalıştırmaktadır. Bundan kaynaklı hareketlerinizi doğru seçmek ve çalışma disiplininizi oturtmak önemlidir. 


Göbek Eritme  Yöntemleri 

Göbek yağını eritmek sadece egzersizden daha fazlasını gerektirir! Kortizol seviyelerimiz büyüdüğünde  kilo almaya başlıyoruz. Stres, yüksek düzeyde kortizol sekresyonu için birincil suçlulardan biridir. Bu olduğunda kortizol  yağsız kasları (kalorileri en verimli şekilde yakan doku türü) drene eder ve aynı zamanda karın bölgesinde yağ depolamasına neden olur.  Bu stres kötü diyetle daha hızlı yol bile alabilir; çalışmalar, diyetin neden olduğu stresin, kortizol seviyelerini artırabileceğini ve kalori kısıtlaması ile bile göbek yağında herhangi bir değişiklik gerçekleşmediğini göstermektedir.  Bunun için size daha farklı bir yöntem olarak farklı bilgiler vereceğiz.

Göbek Eritmek için Neler Yapmalı • Gece geç saatlerde çalışmak isterseniz tekrar düşünün. Biyoritlerin kapalı olduğunda, daha çok yemek yersin. Yorgun olduğunuzda, şeker ve diğer yağ üretme gıdaları için istekleri tetikleyen daha fazla ghrelin üretirsiniz. Uykunuzdan feragat etmek, aynı zamanda hormon üretiminizi de değiştirebilir, böylelikle insülin duyarlılığına neden olan kortizol seviyelerini etkileyebilir; Bir gecede yaklaşık 7 saat uyumak, vücudunuzun hedefleri şekillendirmesi için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. 
 • Bir gece  egzersizi, güçlü karın kaslarına sahip olmanızı sağlayabilir, ancak üstte tam bir yağ tabakası ile, gerçekten istediğiniz sonuçları alamayacaksınız. Tüm bu egzersizi yerine, çoklu kas gruplarını meşgul eden ve kardiyovasküler sisteminizi çalıştıran egzersizler yapın. Kendinizi şınav pozisyonunda tuttuğunuz yerde, ön kollarınızı yere yatırırken plan yapmayı deneyin. Her biri 30 saniye boyunca 3 veya 4 set tutmayı deneyin. Yürüyüşe çıkarak gün boyunca hareket etmek de yardımcı olacaktır. 
 • Göbek yağıyla savaşmak% 80 sağlıklı beslenmedir. Protein, sebze, kepekli tahıllar ile kendinizi tok tutacak yiyecekler yemeniz ve kötü alışkanlık atıştırmalıklarını yenileriyle değiştirerek kalorileri azaltın. Örneğin, bir şeker özleminiz varsa, kalori yüklü şekerli içeceklerinizi; şekersiz çay ve kahve ile değiştirin, ayrıca basit şeker almaya bakın mesela meyve tüketin.Bir başka büyük hüner de sabah kahvesinde veya yulaf ezmesinde bir tarçın serpiştirmesidir. Tarçının kan şekerini stabilize ettiği gösterilmiştir. Aynı zamanda mideden çıkma hızını da yavaşlatır, bu da daha uzun süre kalmanıza yardımcı olur. 
 • Aşırı stres altındayken, daha fazla kortizol hormonu salgılarsın. C vitamini, bu stres altında başınıza gelen kortizolü dengelemeye  yardımcı olur. Soğuk algınlığı önlemenin iyi bir yolu olmasının yanı sıra, C vitamini de karnitin yapmak için vücut tarafından kullanılan bir maddedir.  
 • Yağ yakmak için yağ gereklidir. İyi yağlar, fındık, zeytinyağı, avokado ve ceviz gibi Omega 3'lerde zengin gıdalar içerir. Bu yiyecekler, gün boyunca sizi doyurmaya yardımcı olan besinlerle dolu. 
 • Bu, başka bir şey yapmanın ortasında bile kullanabileceğiniz çok basit bir yöntemdir. Ne zaman gergin ve gergin hissediyor ve ne zaman nefes aldığınızı görüyorsunuz. Stres altındaki çoğu kişi ya alternatif olarak nefeslerini kısa nefeslerle tutar ya da hızlı sığ nefes alır. Kendi nefesinizin farkında olduktan sonra, bilinçli olarak karnınızı gevşetin ve nefesinizi yavaşlatın. Bu, inhalasyonunuzdan ziyade ekshalasyonu yavaşlatmaya odaklanırsanız en iyi sonuç verir.   

Göbek Eritmek için Egzersizler


 • Crunch: Crunches yani mekik- daha çok yarım mekik- tartışmalı olarak, göbek yağını eritmek için tek ve en iyi egzersiz olarak bilinmektedir.  Matı yere serin ve sırt üstü yaslanın, dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı yere basın. (Alternatif olarak, bacaklarınızı yerden 90 derece açıyla kaldırabilirsiniz.)- Ellerini başının arkasına koyun ya da göğsünün üzerinden geçmesini sağlayın. Derin bir nefes alın; ve üst gövdesini yerden kaldırırken, nefes  verin. 10 tekrar yap. 60 saniye bekletin ve 2-3 kez tekrarlayın.  
 • Bisiklet:Yere yatın ve ellerinizi yanlarınızda veya başınızın arkasında tutun. Her iki bacağınızı yerden kaldırın ve dizlerinizi bükün.  Sol bacağınızı sabit tutarken sağ dizinizi göğsünüze yaklaştırın.  Diğer bacağınızı da çalıştırın.  Hareket bisiklete binmeye benzemelidir. 20 kez tekrarlayın, bir dakika bekletin ve tekrarlayın. 
Göbek eritmek veya karın kaslarını çalıştırmak adına 10-15 tane hareket yapmanıza gerek yoktur.Bu hareketler biraz yürüyüş ile yeterlidir.

Göbek Yağı Eritmek için Bitkisel Kür

Göbek eritmek için bitkisel kürler de iki tür yöntem vardır. Bunlardan bir tanesi yağ metabolizmanızı hızlandırmak adına yapılır,bir tanesi de kan şekerinizi dengelemek adına. Bunun için 2 yöntem de farklı olarak kullanılır. Fakat baştan belirtmek gerekir ki bunlar yardımcı unsurlardır. Başka yazılara kanıp rejim ve diyet yapmadan bunların kilo verdireceğini düşünmeyin. Şu yöntemler denenebilir. 

 • Yoğurt ve tarçın veya süt ve tarçın tozu içilebilir. 
 • Sabahları ılık su içerisine limon sıkabilirsiniz. 
 • Zencefil veya zerdeçal ile hazırlanmış çaylar içebilirsiniz. 


Yardımcı olması açısından Göbek Eritme Sırları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...