22 Ağustos 2017 Salı

Bilinçsiz Zayıflamayın


Günümüzde bir çok insan bir çok şeyin etkisinde kalarak bilinçsiz bir şekilde kilo vermeye çalışmaktadır.  Bundan kaynaklı hem sağlıklarından olmakta hem de kilo verme işlemlerini yarıda kesmektedirler. Bundan kaynaklı da başarı oranları düşmektedir. Sizlere bu yazımızda bilinçsiz zayıflama hakkında bilgiler vereceğiz. Dikkat etmeniz oldukça önemlidir. 


Bilinçsiz Zayıflama 

Kulaktan dolma, reklamlarda gördüğünüz yöntemlerle kilo vermeye çalışırken dikkat etmeniz gerekmektedir.  Kilo vermeye çalışırken kilo alabilir , sağlığınızı olumsuz etkileyebilirsiniz. Bundan kaynaklı her zaman uygun bir uzmandan destek almak ve doğru yöntemler ile kilo vermek gerekmektedir. 

Bilinçsiz Zayıflamada Yapılan Hatalar

Bilinçsiz zayıflama uygulamaları genelde kulaktan dolma bilgilerle ve çabuk kilo verme isteği ile yapılmaktadır. Bundan kaynaklı insanlar aşağıdaki yanlış yöntemlere başvurmaktadırlar.
  • İlaç tedavileri
  • Naylon eşofman
  • Bölgesel egzersizler
  • Elektrik stimulasyonu veren cihazlar
  • Düşük kalorili diyetler
  • Diuretik maddeler içeren gıda maddeleri (sıvı kaybı sağlayan)
  • Tek tip gıda maddeleriyle beslenme.


Bu yöntemler kilo vermenizi sağlayabilirler fakat sağlığınızı  da bozacaklardır. Yukarıda sayılan yöntemlerle istediğiniz kiloya inebilseniz dahi, vücudunuzun istediğiniz görüntüye ve sağlığa kavuşmasını sağlayamayabilirsiniz. Eskiden yağlı ama yine de sert kol ve bacaklarınız ölçü olarak biraz daha incelse de, vücudunuz o eski sertliğini yitirebilir, kas kitlesi azalacağı için uzuvlarınız yağların iyice belirginleştiği için sarkmalar ve yumuşak bir vücuda sahip olabilirsiniz. 

Bu yöntemlerle kilo veren insanlar daha sonra alacakları kilolarla vücutlarındaki yağ oranını daha da artıracak, böylece sağlığını iki misli tehlikeye sokmuş olacaktır. Kısacası bilinçsizce uygulanan bu geçici yöntemlerle, vücudumuz için risk oluşturacak ve kas kütleleriniz azalacağı için enerji kaybına uğrayacaksınız. 

Şişmanlıktan kurtulmak için uyguladığınız katı diyetler ve uzun yürüyüşlerle, vücutta yakacağınız yağ sınırlı olacaktır. Daha çok kas kütlenizden de kaybedeceğiniz kilolar siz ileriki aşamlarda sıkıntılar yaşatacaktır. Yağ yakmak için, metabolizmanın sağlıklı ve düzenli çalışmasını sağlayacak gıda maddelerinin dengeli olarak alınmasının yanında, kas - yağ oranına göre vücudu çalıştırma sistemi belirlenmeli, set ve tekrar sayıları kişinin fiziki ve fizyolojik yapısı göz önünde bulundurularak hazırlanmalıdır.

Kas çalışmalarının yanında mutlaka yürüme, koşma, bisiklet ve kürek çekme gibi aktivitelerden biri seçilerek, yaşa göre hesaplanacak nabız sayısında egzersiz yapılmalıdır. Bu sayede kaslarınız daha aktif olacak ve vücudunuz daha düzgün görünecektir. Ayrıca yardımcı olması açısından Beslenmeye Dayalı Uyarılar başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Umarım blog yazılarımız size yardımcı oluyordur. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz. 

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...