22 Ağustos 2017 Salı

6 Adımda Daha İnce Görünün


Kilo vermenizde ve ince görünmenizde yardımcı olacak önerileri sunduğumuz bu yazımızda sizlere 6 adımda daha zarif kalmanızı sağlayacak bazı püf noktalarına değineceğiz. İyi okumalar dileriz. 


İnce ve Zarif Görünme


Fazla kilolarınız nedeniyle  kıyafetlerinizin size yakışmadığını düşünebilirsiniz. Fakat sadece zayoıf olan kadınlar veya erkekler şık görünmezler. Kilolu kadınlar ve erkeklerde şık görünmek için bazı püf noktalarını uygulayabilirler. Tabi bunun dışında aşırı kilolarınız varsa sağlık peoblemlerinizde var demektir ve bunu çözmek için emek harcamanız gerekmektedir. Doğru kıyafetlerle daha zayıf ve daha ince görünebilirsiniz.  Uzmanlardan zarif görünmeniz için önerdiği püf noktaları sizler için aşağıda derledik. 
Zarif Olmanın Püf Noktaları: 6 Adım


Tek Renk Kullanın: Gece mavisi, kahverengi ya da siyah gibi tek renk koyu renkli elbiseler giymeyi tercih edin veya aynı renk tonlarına uygun elbiseleri kombine yapın. Bej, deniz mavisi, mercan ya da teninize en iyi giden renklerde desenleri bulunan giysiler de olabilir. Eğer rengin sizi daha kilolu gösterdiğini düşünüyorsanız, elbise olarak sizde nasıl durduğuna da bakın.

Kumaşları Doğru Seçin: Katı, sert ve ağır hatta yapışan kumaşlardan uzak durun. En iyi seçim hafif, yumuşak ve giydiğinizde vücudunuzdan kayan kumaşlardır.  Bu kumaşlar pamuk veya keten olabilir ve aynı zamanda cilt sağlığınızı korur. 

Vücudunuza Göre Seçim Yapın: Geniş omuzlarınız varsa, vatka ya da herhangi bir omuz aperatı kullanmayın. Kayık ve yuvarlak yakalı giysileri tercih etmeyin. Üstünüzü daha küçük göstermek için modaya uygun V yakalı elbiseler, V yakalı üst ve etek veya bol pantolonları tercih edin. Eğer üst küçük alt büyükse, yani armut vücutluysanız, boynunuzu kalın göstermeyen, omuzlarınıza uygun sizi dik gösteren kıyafetleri arayın. Üst için yuvarlak, oyuk yaka kesimleri, alt için de düz etek ya da normal kesim pantolonları seçin.

Kalça ve Basenleri Kamufle Edin: Büyük kalça ve basenleri kamufle etmek için, rahat pileli, bel kısmı büzgülü rahat etek ve pantolonlar tercih edilebilir. Modaya uygun, çizgili veya düz renk kıyafetler seçebilirsiniz. Yukarından aşağıya doğru olan çizgiler hatlarınızı daha düzgün gösterecektir. Daha uzun ve zayıf görünüm için pantolonunuz ya da eteğiniz yere değecek kadar uzun olmalı. Basenlerinizi daha fazla kamufle etmek için etek ve pantolon giydikten sonra kalçalarınızı örtecek kadar uzun bluz ya da bluzunuzun üzerine dantel ya da örgü tunikler giyebilirsiniz. Kalçalarınızdan aşağısının çok fazla uzun olmamasına dikkat edin.

Kesim ve Dikişileri İnceleyin: Giysilerinizde, özellikle ceketlerde kare şekilli olanları ya da sıkı saran modelleri tercih etmeyin. Bunun yerine hatları hafif belli eden ve dikiş izleri daha yumuşak olan modellere yönelin. 

Ayakkabı Seçimine Özen Gösterin: Sadece elbiselerle zayıf görüneceğinizi sanmayın. Giysilerinizi belirledikten sonra ayakkabılarınızı da uygun seçmelisiniz.  Özellikle ayaklarınız genişse ince şeritli ve düz sandaletler, ufak topuklu ayakkabılar giymeyin. Bunun yerine, kısa topuklu ya da üzerinde durabiliyorsanız yüksek topuklu ayakkabılar giyin. 5 cm’lik topuk ne giyerseniz giyin sizi daha ince gösterecektir.  Fakat 5 cm geçen topuklarda sağlığınızı bozacağı için tercih etmeyin. Uygun pantolonun altına spor ayakkabısı giyerek daha rahat edebilirsiniz. 

Konumuzla alakalı olarak size aşağıda bazı yazılar sunuyoruz. Umarım yardımcı olacaktır. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...