5 Ekim 2017 Perşembe

Zayıf Görünmenin Sırları


Zayıf  ve  daha ince görünmek için bazı yöntemler denenebilir. Kilolarınıza hemen hükmedemiyorsanız daha zarif görünmek adına elbise seçiminizi dikkatli yapmalısınız.  Aşağıda sizlere  zayıf görünme yolları başlığı altında bazı öneriler verilecektir. İyi okumalar dileriz. 

6 Adımda Daha İnce Görünme


Zayıf ve ince görünmek her kadının isteği bir durumdur. İnce görünüme sahip olmak isteyen kadınlar ise bilindiği gibi farklı farklı yöntemlere başvurmakta, ince bir görünüm için oldukça çaba sarf etmektedir. Bizde sizler için ince görünümünüze yardımcı olmak adına bir yazı kaleme aldık. Yazı genelince modacıların ince görünüm için yaptığı tavsiyeleri bulacaksınız.

Fazla kilolarınız sebebiyle kıyafetlerin üzerinize yakışmadığını mı düşünüyorsunuz? Öncelikle şunu bilmelisiniz ki iyi görünmenin yolu sadece zayıf olmaktan geçmiyor. Doğru kıyafetlerle daha zayıf ve daha ince görünebilirsiniz. İşte modacılardan daha zayıf görünmenizi sağlayacak 6 önerisini sizler için derledik. 

Zayıf Görünme Yolları

  • Hangi tasarımların en iyi çalıştığını bilin. Yatay çizgilerden ve aşırı desenlerden kaçının. Bunlardan, kaçınmaya çalışmak vücudunuzda istenmeyen dikkat çekiciliği kıracaktır. Daha ince görünmek istiyorsanız koyu renkler daha güvenli bir seçimdir. Denenmiş ve gerçek kural, siyahın genelde çok zayıf ve gurur verici olmasıdır. Daha koyu renkler ile oynamak güvenli bir oyundur çünkü daha parlak / açık renkler vücudunuza dikkat çeker ve bazı sorunlu alanları kamufle etmede daha az etkilidir. Bir desen seçerseniz, dikey düşünün. Dikey olan çizgi veya desen, vücudunuzun uzunluğunu izler ve yatay desenler gibi kesmek yerine onu uzatır. 
  • Doğru boyutta sütyen giyin. İstatistikler, birçok kadının günlük olarak yanlış sutyen boyutunu giydiğini göstermektedir. Bir mağazaya gidin ve sütyen için profesyonelce bakım yapın. Mağaza sorumlusu sizin için tam olarak doğru boyutunu belirlediğinizden emin olacaktır. Sütyeniniz çok küçükse, sizi ağır  yapabilir; Sütyeniniz çok büyükse, sizi utangaç gösterecektir. İyi oturan bir sütyen de, aşırı derecede ağır olduklarını hisseden kadınlar için en aza indirgeme etkisine sahip olabilir. 
  • Kıyafetlerinizin altına kıyafetleri giymek, figürünüzü ince tutacak, çizgileri düzleştirecek ve daha iyi bir duruş sağlayacaktır. Bunların hepsi giysilerinizin daha gurur verici görünmesine yardımcı olacak güzel şeylerdir. 
  • Doğru aksesuarları seçin. Geniş bir kemer, sizin için sorunlu bir alan ise, karnınızı gizlemeye yardımcı olacaktır.  Işıltılı küpeler veya heyecan verici baş bantları, vücudunuzdan dikkat çekebilir ve insanları başka yerlere yönlendirebilir.  
  • Güzel ayakkabılarını seçin. Genel olarak, ayak bileğinizde duran ya da ayak bileği kayışları olan ayakkabılar, bacaklarınızın daha kısa görünmesini ve vücudunuzun düzgün çizgilerini kesmesini sağlar.   Bunun yerine,   uzun botlarla veya uzun olmayan ayakkabılar  kullanın. Ve tabii ki, topuklu herkesin bacaklarını harika gösteriyor. 
  • Büyük kumaşlardan ve tenteli kıyafetlerden kaçının. Aşırı büyük giysilerin giyilmesinin figürünüzü gizlediğini düşünmek yaygın bir uygulamadır. Ancak, sadece gizlemeye çalıştığınız özellikleri vurgulamaktadır. Çok büyük kıyafetler giymek elbiselerini ardına saklamaya çalıştığınız ve silueti daha az belirgin hale getirdiğine dikkat çekmektedir. Bu uzun vadede daha büyük görünmenizi sağlayacaktır.  
  • Uygun pantolon seçin. Çok büyük pantolonların çok küçük olan pantolonlardan daha iyi olduğunu düşünmek kolaydır.  Ancak meselenin gerçeği, her iki seçeneğin de eşit derecede dağınık olmasıdır. Çok büyük olan pantolonlar şeklini gizler ve hantal görünmenizi sağlar. Bir çift güzel  kot pantolon alın   ya da  bulamıyorsanız, terzinize diktirin.  
  • Bir etek seçin. Kalem etekleri curvier kızları için mükemmeldir, çünkü vücudunuzun doğal eğriliği ile giderler. Onlar sizin kalça / uyluklarınızın çizilmeye dayanıklı kot gibi daha dengeli görünmesine yardımcı olurlar.  
  • Bir A-line veya Empire tarzı elbise giyin. Bu stiller, karnınızı, kalçalarınızı veya popolarınızı kamufle ederken, kıvrımlarınızı vurgulayacaktır. Elbisenin akıcı alt yarısı, her çıkıntıyı veya kusuru gösterecek olan takılı tipten çok daha pürüzlüdür. Çoğu vücut tipi için evrensel olarak gurur verici bir tarz olan şal elbise uygun olabilir.
  • Belinizi vurgulayın. Hangi kiloda olursanız olu belinizi vurgulayan kıyafetleri seçin. Daha kilolu bayanlar bile kum saati figürlerine sahip ve onları göstermek önemlidir. Bu, sadece onları gizlemeye ya da örtbas etmeye çalışmak yerine, uygun şekilde uyan ve özelliklerinizi vurgulayan giysiler giymek anlamına gelir. Dikey şeritler veya ilginç bir kemer ile belinize dikkat çekmek için renkleri ve desenleri avantajınıza kullanın.  

Tabiki zayıf görünmek adına bazı teknikler denenebilir fakat fazla kilolarınızdan kurtulmak daha sağlıklı bir adımdır. Bunun için Zayıflama Tüyoları başlıklı yazımız size yardımcı olabilir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...