18 Temmuz 2017 Salı

Zayıflamanın Tüyoları


Zayıflamak hem sağlık açısından hem estetik açısından gerekli bir durumdur. Bundan kaynaklı bu yazımızda sizlere zayıflama tüyolarını ve pratik zayıflama önerilerini anlatacağız. 

Zayıflama Tüyoları


Şişmanlık kadınların bitmeyen korkusudur. Bu durumu estetik açıdan değerlendiren kadınların ayrıca sağlıklı yaşamı da düşünmeleri gerekiyor.  Zayıflamanın tüyoları güzel görünmeyi, hoş, çekici ya da yakışıklı biri olarak bilinmeyi, giysileri keyifle giyip zevkle sergilemeyi, kısacası beğenilmeyi kim istemez? Eğer kilo fazlalığı ve şişmanlık sorunundan yakınıyorsanız sizde üzerinize düşeni yapmalısınız.  Zayıflama diyetlerinin hepsinin son cümlesi aynıdır: Daha az yiyiniz! Bu cümleyi aslında şu şekilde düzeltirseniz doğruya en yakın zayıflama programını kendiniz de yapabilirsiniz  Daha doğru ve az miktarda çok öğün yiyiniz.


Pratik Zayıflama Önerileri

Çok hızlı kilo vermenin birçok yolu vardır. Ancak, çoğu sizi aç ve tatminsiz bir hale sokarak daha kötü sonuçlar yaratabilmektedir. Demir iradeniz yoksa, o zaman açlık bu planlardan hızlı bir şekilde vazgeçmenize neden olur. Bizim önerdiğimiz ise ; 

 • İştahınızı önemli ölçüde azaltın.
 • Açlık yaşamadan sağlıklı kilo verin. 
 • Metabolik sağlığınızı aynı anda geliştirin.
Aşağıda sizlere bazı pratik adımlar ile kilo vermenizi sağlayacağız. 

Şeker ve Nişastayı Azaltın

En önemli kısım şekerler ve nişastalar (karbonhidratlar) üzerinde kesinti yapmaktır. Bunu yaptığınızda, açlık seviyeleriniz düşer ve sonunda daha az kalori tüketirsiniz. Şimdi karbonhidratı enerji için yakmak yerine, vücudunuz depolanmış yağdan beslenmeye başlar. Karbonhidratı kesmenin bir diğer yararı, böbreklerin vücudunuzdan fazla sodyum ve su dökmesine neden olarak insülin seviyelerini düşürmesidir . Bu, şişmeyi ve gereksiz su ağırlığını azaltır. Bu şekilde yemek yiyen ilk haftada, hem vücutta hem de su ağırlığında 2-3 kilo kaybetmenizi sağlar.Bu, aşırı kilolu veya obez kadınlarda düşük karbonhidratlı ve az yağlı diyetleri karşılaştıran bir çalışmadan elde edilen bir grafiktir.   Karbonhidratı kesin ve aç kalmadan otomatik olarak daha az kalori tüketmeye başlayacaksınız. Basitçe söylemek gerekirse, karbonhidrat kesme otopilotta yağ kaybı yaratır.
 

Protein, Yağ ve Sebzeler Tüketin 

Yemeklerin her biri bir protein kaynağı, bir yağ kaynağı ve düşük karbonhidratlı sebzeleri içermelidir.Yemeklerinizi bu şekilde oluşturmak, karbonhidrat alımını günde 20 ile 50 gram aralığa otomatik olarak değiştirecektir.

Protein Kaynakları

Et: Sığır eti, tavuk, kuzu eti vb.
Balık ve Deniz Ürünleri: Somon, alabalık, karides vb.
Yumurta: Yumurta sarısı ile bütün yumurtalar en iyisidir.

Bol miktarda protein yemenin önemi abartılamaz.  Bunun metabolizmayı günde 80 ile 100 kalori ile arttırdığı gösterilmiştir. Yüksek proteinli diyetler aynı zamanda yiyecekler hakkındaki istekleri ve obsesif düşünceleri% 60 oranında azaltabilir, gece yarısı atıştırma isteğini yarı yarıya azaltabilir ve size otomatik olarak günde 441 daha az kalori almanızı sağlar - sadece diyetinize protein ekleyerek  daha sağlıklı bir diyet sağlar.  Kilo vermek söz konusu olduğunda, protein besinlerin kralıdır.  

Düşük Karbonhidratlı Sebzeler

 • Brokoli
 • Karnabahar
 • Ispanak
 • Domates
 • Lahanası
 • Brüksel lahanası
 • Lahana
 • Taze Fasulye
 • Marul
 • Salatalık
Sadece bazılarıdır. Tabağınızı bu düşük karbonhidratlı sebzelerle doldurmaktan korkmayın. Günde 20-50 net karbonhidrat tüketmeden büyük miktarlarda yiyebilirsiniz.   Çoğunlukla et ve sebzeye dayalı bir diyet, sağlıklı olmanız için gereken tüm lif, vitamin ve mineralleri içerir.

Yağ Kaynakları

Günde 2-3 öğün yemek yiyin. Öğleden sonra kendinizi acıkmış hissederseniz 4. yemeği ekleyin. Hem düşük karbonhidrat hem de sağlıklı yağları tüketmekten korkmayın.  Her yemek bir protein kaynağından, bir yağ kaynağından ve düşük karbonhidratlı sebzelerden oluşur. Bu sizi 20–50 gram karbonhidrat aralığına sokacak ve açlık seviyenizi önemli ölçüde azaltacaktır. 

Kolay Zayıflamanın Yolları 


 • Yüksek proteinli bir kahvaltı tüketin. Yüksek proteinli bir kahvaltı yemek yemeğinin gün boyunca istek ve kalori alımını azalttığı gösterilmiştir .
 • Şekerli içecekler ve meyve suyundan kaçının. Bunlar vücudunuza koyabileceğiniz en kalorili şeylerdir ve onlardan kaçınmak kilo vermenize yardımcı olabilir. 
 • Yemeklerden önce yarım saat su için. Bir çalışma, yemeklerden yarım saat önce içme suyunun kilo kaybını 3 ayda% 44 artırdığını göstermiştir. 
 • Tok tutan yiyecekleri seçin. Bazı gıdalar yağ kaybetmek için çok yararlıdır.  
 • Çözünür lif yiyin. Çalışmalar, çözünür liflerin, özellikle de karın bölgesinde , yağı azaltabildiğini göstermektedir . Glukomanan gibi lif takviyeleri de yardımcı olabilir.
 • Kahve veya çay için fakat şeker kullanmayın. Eğer bir kahve ya da çay içicisiyseniz, o zaman içeceğiniz kafein içerisinde metabolizmanızı % 3–11 oranında arttıracaktır. 
 • Çoğu, işlenmemiş gıdaları yiyin. Diyetinizin çoğunu tüm yiyeceklere dayandırın. Daha sağlıklı, daha dolgun ve aşırı yemeğe neden olma olasılığı daha düşüktür.
 • Yemeğini yavaşça tüketmeniz önemlidir. Hızlı yiyenler zamanla daha fazla kilo alırlar. Yavaşça yemek yemeniz kendinizi daha fazla tok hissettirir ve kilo veren hormonları artırır.
 • Her gün kendinizi tartın. Çalışmalar, her gün kendilerini tartan insanların, kilo vermenin ve uzun süre devam etmesinin daha muhtemel olduğunu göstermektedir.
 • Her gece iyi bir gece uykusu alın. Zayıf uyku kilo alımı için en güçlü risk faktörlerinden biridir, bu nedenle uykunuzun bakımı önemlidir.


Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder,sağlıklı günler dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...