23 Temmuz 2017 Pazar

Zayıflamanın Püf Noktaları


Blog okurlarımız için hazırladığımız bu yazımızda sizlere sağlıklı kilo vermenin sırlarını ve doğru zayıflama yöntemlerini aktaracağız. İyi okumalar dileriz. 

Sağlıklı Kilo Vermenin Sırları

Obezite çağımızın sorunlarından biri haline gelmektedir ve bunun en büyük sorumlusu fast food ve hareketsiz yaşamdır. Diyetin kişinin beslenme şeklinin düzenlenmesi ve sağlıklı beslenmesi anlamına geldiğini  unutmadan daha iyi bir diyet nasıl yapılabilir sizlerle paylaşacağız.  Ülkemizde giderek artan kızartmalı yiyecekler ve hareketsiz yaşam diyeti yapanların veya yapmak isteyenlerin sayısını arttırmaktadır. Diyet yaparken kulaktan dolma bilgilerle hareket eden kişiler sağlıklarından olmaktadırlar. Bundan kaynaklı daha doğru kaynaklardan bilgi almak ve size uygun diyeti seçmeniz gerekmektedir. Bunun için öncelikle bir diyetisyen ile görüşmeniz ve kan tahlillerinizi yaptırmanız gerekmektedir.  Böylelikle kişinin sağlık durumu incelenip sosyo-kültürel ve ekonomik durumuna göre belirlenerek uygulanan kişiye özgü diyetten yarar görülebilir. Çünkü diyet, kişiye özgü verilmeli ve uygulanmalıdır. Herkesin kilosu, geçirdiği hastalıklar, vücut yapısı, kan değerleri, tansiyonu farklıdır. Bundan kaynaklı uygulanacak diyette farklı olmalıdır. Örneğin karaciğer yağlanmanız varsa doktor yağlı yiyeceklerden uzak durmanız gerektiğini söyleyecektir. 
Doğru Zayıflama YöntemleriBilinçsiz yapılan diyetlerin kişileri aç bırakmaktan öteye gidemediği bilinmektedir. Size en uygun diyet sizi aç bırakmayan fakat size zararlı gıdaları yasaklayan diyettir. Ayrıca diyetin yanında egzersiz yapmanızda uzmanlar tarafından önerilecektir. Bazen uzmanlar öyle bir diyet listesi verecekler ki sizler daha fazla yediğinizi düşünürken kilo vereceksiniz. Doğru diyetlerin çoğu siz  haftada 1, ayda 4 kilo vermenizi sağlar. Yavaş yavaş zayıflamak en iyisidir. Çünkü kişinin beslenme alışkanlıkları diyet süresi boyunca değişecek, düzene oturacaktır. Aynı zamanda vücuttaki fazla kilolar ne kadar hızlı verilirse aynı kiloları daha sonra tekrar almak da o kadar hızlı olmaktadır. Unutmamak gerekir ki doğru diyet , doğru beslenmeden geçmektedir.

Yazımız destek olması açısından aşağıdaki yazılarımıza da bakabilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...