23 Temmuz 2017 Pazar

Zayıflamak İçin Pratik Öneriler


Bu yazımızda sizlere göbek nasıl eritilir den bahsedeceğiz. Bunun için sizlere egzersiz ve spor önerileri ile beraber diyet listesi de sunacağız. İyi okumalar dileriz. 


Zayıflama Tüyoları 


Zayıflamak hayatınızı sürdürmek için sadece rahatlama sağlamak ile kalmaz ayrıca kendinizi fiziksel açıdan daha zinde olmanıza yardımcı olmanızı sağlar, Diğer yandan fazla kilolarınız aynı zamanda tıbbi komplikasyonların riskini de arttırabilir. İnme, kalp hastalığı, prostat ve meme kanseri ve tip 2 diyabet bu adipoziteden doğabilecek tüm durumlardır. Özellikle karın yağını eritmek sabır ve doğru oyun planını gerektirmektedir. 


Zayıflamak için Egzersiz 


  • Sevdiğiniz bir tür kardiyovasküler egzersiz yapın ve vücudunuzda yağ yakmak için yeterince sık yapın. Uzmanlar kilo kaybı için 60 ile 90 dakikalık fiziksel aktivite önermektedir. Haftada üç gün en az 45 dakika kardiyo yapmaya başlayabilirsiniz. Kilo kaybetmeniz için kardiyo yapmaya devam ederek  daha zinde kalabilirsiniz. Kalori vermeye, yüksek ve düşük yoğunluk arasında ileri ve geri hareket ettirerek artırın. Egzersizlerinizi arka arkaya olmayan günlerde yapın. 
  • Dinlenerek daha fazla kalori yakmak için kas kütlesini artırın. Haftada üç gün, kardiyounuzun değişen günlerinde ağırlıkları kaldırın ve tüm vücudunuzu hedefleyen egzersizler yapın.  Kas kütlenizi arttırmak adına ağırlık antrenmanları yapabilirsiniz ve kalp atış hızınızı korumak için aralarında kısa molalar verin. 
  • Evde veya haftada iki ya da üç gün bir salonda Pilates egzersizleri yapın ve aynı zamanda kalçalarınızı da şekle sokun ve sıkılaştırın. Pilates, kollarınızı ve bacaklarınızı aynı anda hareket ettirirken, çekirdek kaslarınızı kuvvetli bir şekilde hareket ettirmenize yardımcı olur. Sınıf atmosferini sevmiyorsanız, ev kullanımı için mat alabilir ve youtube'tan videolara bakabilirsiniz. 

Sağlıklı Beslenme ve Egzersiz 


  • Kendinizi tok tutmak için diyetinize daha fazla lif zengini, karmaşık karbonhidrat ekleyin. Bütün tahılları, fasulyeleri, meyveleri, sebzeleri, kuruyemişleri, tohumları, meyveleri ve bütün tahıl ürünlerini dahil etmek anlamına gelir. Beyaz ekmek, beyaz pirinç, kek,   kurabiye, kraker ve diğer tüm rafine karbonhidratlardan uzak durun. 
  • Gün boyunca ufak öğünler yiyerek iştahınızı yumuşatın. Kaliteli protein ve yüksek lifli kompleks karbonhidrat kaynakları ile yemekler yapın.  Buharda pişirilmiş Brüksel lahanası ve kahverengi pirinçle pişmiş tavuk göğsü bir yemek örneğidir. Her 3 saatte bir yiyin
  • Eklenmiş kalorileriniz olmadan karnınızı doldurmaya yardımcı olmak için öğünlerin her biriyle bir bardak su için. Kalorilerinizde kalmasını sağlamak için diyetinizdeki tüm kalori içeren içecekleri suyla değiştirin. Bu da sizi nemlendirir. 
  • Restoranlarda ne yediğinizi izleyin. Tereyağında pişirilmiş, kremalı soslarla kaplı ve eritilmiş peynirle kaplanmış yiyeceklerden ve yemeklerden kaçının. Pansumanı ve ekşi kremi de minimumda tutun. Pişirilen, kaynatılmış veya buğulanmış menüden yiyecek sipariş edin. Gıdaların yağda düşük olduğunu gösteren belirli işaretlere bakın. Zayıflamak için hatta göbek yağını eritmek adına size Göbek Eritme Sırları başlıklı yazımıza da bakabilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder,sağlıklı günler dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...