5 Ekim 2017 Perşembe

Yağ Aldırma Hakkında


Yağ aldırma yani liposuction aslında kilo vermenin artık çok zor olduğu veya kilo verdikten sonra kalan yağ sarkmaları için denemelidir. Bunun dışında yağ aldırmak yerine başka yöntemlere başvurulmalıdır. Aşağıda bu konular ile ilgili bilgiler yer almaktadır. İyi okumalar dileriz. 

Liposuction (Yağ Aldırma)Birçok insan son çare olarak liposuction yani yağ aldırma işlemini görmektedirler. Aslında büyük yanılgı içinde olduklarını fark etmeyebilirler.Eğer liposuction yaptırmaya karar verirseniz bu makaleyi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Genel de sağlığın ticarete döküldüğü bu günlerde yaptıracağımız operasyon için oldukça düşünmeli ve karar vermekte asla acele etmemeliyiz.  Çünkü sizin daha çekici görünmeniz için yapılan haberler aslında paranızı almak istemlerinden başka bir şey değildir. Öncelikle liposuction tamamen gereksiz bir uygulamadır maliyetlidir ve muhtemelen sağlığınıza zararlı bir uygulamadır.  Tabi bu işlemi çok iyi yapabilen doktorlar vardır fakat sonuç itibari ile ameliyata giriyorsunuz ve iyi düşünmeniz gerekir. Sizlere yağ aldırma işleminden önce tavsiye olarak nasıl zayıflayacağınıza dair bilgiler vereceğiz iyi okumalar dileriz. 

Yağ Aldırma Yerine Ne yapmalı ?


Kilo vermek ve bölgesel yağlardan kurtulmak için diyetinizi düzenlemeli ve egzersiz yapmalısınız. Diyetinizde bol lifli gıdalar, protein ağrılıklı yiyecekler ve tabiki salata olmalı. Diğer yandan eğer göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız . Bölgesel çalışmalarınız da şunları kullanabilirsiniz; 
  • 2 elleri öne doğru alarak aşağı yukarı yapabilir. 2 elinizi yanlara alarak bir sol tarafa bir sağ tarafa üç kere eğilerek kalkabilirsiniz. Ayrıca yarım mekik oldukça işinize yarayacaktır. 
  • Diğer yandan dirseklerinizin üzerinde şınav pozisyonunda durup 15 saniye bekleyin ardında nefes alın ve 15 saniye daha bekleyin bu seti 10 kere yapmanız karın kaslarınızın çalışmasına ve yağlarınız erimesine yardımcı olacaktır. 
  • Ayrıca  kalçalarınız için en iyi yağ yakma metodu; yürümek ve yüzmektir. Bisiklet binmek aklınıza gelse de basen genişlemesine neden olduğu için önermemekteyiz. Unutmayınız ki egzersiz ile vereceğiniz kilolar her zamana daha sağlıklı olacaktır.

Yukarıda belirtildiği gibi öncelikle elinizden geleni yapmanız gerekir. Fakat eğer kilolarınız çok fazla ve obezite ile mücadele ediyorsanız yağ aldırma işlemi doktorun uygun görmesi doğrultusundan  yapılmaktadır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...