11 Temmuz 2017 Salı

Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak mantarı bir çok insanı sıkıntıya sokan bir rahatsızlıktır. Bundan kaynaklı bu yazımızda tırnak mantarı başlangıcı , neden olur, ne iyi gelir, tırnak mantarı tedavisi, tırnak mantarında kullanılan ilaçlar hakkında bilgiler içeren bir yazı derledik. İyi okumalar dileriz.

Tırnak Mantarı TedavisiTırnak mantar enfeksiyonu kendiliğinden iyileşmez ve tırnak mantarı enfeksiyonları için uygulanan tedavi süreci oldukça uzundur, fakat antifungal kremleri cilt çok kolay bir şekilde emebildiği için tedavinin süresini kısaltabilir. Antifungal kremleri kendiniz de hazırlayıp kendiniz de uygulayabilirsiniz.Tırnak Mantarı BaşlangıcıTırnak mantarları bir bakteriler tarafından geliştirilen ve bulaşıcı olan bir enfeksiyondur. Tırnağın ucunda beyaz veya sarı nokta olarak başlar. Ardından tırnak üzerinde yayılmaya başlar ve tırnak kalınlaşır. Tırnak kırılmaya, donuk bir renk almaya devam eder. İleri aşamalarında tırnak, tırnak yatağından ayrılarak havaya kalkmaya başlar. Tedavi edilmemesi halinde tırnak mantarı ömür boyu sürebilir ve diğer tırnaklarınıza da sıçrayabilir. 

Tırnak Mantarı Nasıl Tedavi Edilir 

Tırnak mantarını yok etmek için sert kimyasallar kullanmak yerine doğal yöntemlerin tercih edilmesi çok daha faydalıdır. Yağ asitleri doğal mantar öldürücüleri olarak çalışırlar. Bunun için hindistancevizi yağı, doğal mantar öldürücü olarak mucizevi bir şekilde işe yarar.


Eldivenlerinizi giyin ve tırnaklarınızı hindistan cevizi yağı ile iyice ovun. Tırnaklarınızın hindistan cevizi yağını iyice emmidğinden emin olun ve kuruması için bekleyin. Bu uygulamayı günde 2-3 kez tekrarlayın. 

Ayak mantarını önlemek için ayaklarınızın her zaman kuru ve temiz olmasına dikkat edin. Giydiğiniz çorabı, yıkamadan asla giymeyin. eğer ayağınızda mantar varsa ev içerisinde terlik kullanın ki başka kişilere bulaşmasın. Ayrıca ayaklarınızı her akşam elma sirkesi ile yıkayın ve güzelce kurulayın . 

Tırnak Mantarı Tedavisinde Antifungal Losyon UygulamasıUygulama öncesi, mantar rahatsızlığına maruz kalan parmaklardaki tırnaklar kolonya yardımı ile temizlendikten sonra, bir parça pamuk ile silinir. Pamukla silme işlemi bittikten sonra kuruma işlemi için beş dakika beklenir.

Tırnak hijyenik olarak temizlendikten sonra, tırnağa yerleşmiş mantara neden olan bakterilerin yok edilmesi amaçlı boş ve temiz bir kaba 50 ml'lik kolonyaya ile 10 gr salisilik asit, karıştırılıp bir miktar çalkalandıktan sonra, bu karışıma 20 mm 'lik saf laktik asit ve 10 ml' lik çay ağacı yağı ilave edilerek elde edilen karışım iyice karıştırılır ve daha sonra tırnaklardaki mantarlı yüzeylere sürülür.

Ortalama on ila on beş dakika beklendikten sonra, çinko oksitli bebek pişik kremi b5, b3 ve ( E )vitamini karıştırılarak bu karışım krem muhtevasına geldiğinde mantarın nüfus ettiği tırnağa, tırnağın yeniden sağlıklı gelişimi sağlanması amaçlı sürülür.

Tırnak mantarı etkili bir hastalık olması sebebi ile tedavisinin de uzun sürdüğünü yazımızda belirtmiştik, kendi hazırladığınız bu ile Tırnak Mantarı rahatsızlığından üç ay gibi bir sürede çözüme kavuşturmuş olursunuz.
Antifungal losyon uygulaması için yukarıdaki verdiğimiz malzemeleri,

https://doakimya.com/ firmasından gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Tırnak Mantarına En Etkili İlaç


Aslında tırnak mantarı ilaçları çok kullanılır, ancak genelde sonuç vermezler, şimdi size yazdığım uygulama ile tırnak mantarından ellerde 2 ayda, ayaklarda ise 4 ay da kurtulabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak. TCA solüsyon genital siğiller gibi inatçı siğilleri bile öldüren bir asittir ve cilt yenileme özelliği vardır. Sivilcer izleri, ameliyat izleri, nasır, cilt lekesi gibi cilt problemlerinde ve hasarlarında Tca asit uygulaması oldukça etkilidir. Ayrıca tırnak mantarı tedavisinde de kullanılabilinir. TCA kullanılan mantar bölgesinde soyulma gerçekleşecek ve bir süre sonra enfeksiyon bölgesi soyularak tamamen ortadan kalkacaktır.


Çinko oksit, cilt besleyici güçlendirici bir madde, aynı zamanda anti fungal ve anti bakteriyel bir maddedir. Bölgedeki soyulmayı hızlandırırken tırnak oluşumu hızlandırıp mantarların üremesine engel olmak için kullanılır. madecassol bölgede hızlı iyileşme yapacaktır, e vitamini ve b5 vitamini de tırnağın beslenmesini ve hızlı iyileşmesini sağlayan maddelerdir. Laktik asit ise ciddi bir antifungal maddedir. Hazırlayacağınız bu merhemi TCA uyguladıktan sonra sabah akşam sürmeniz durumunda 3-4 ay içerisinde ayak tırnaklarınızda mantardan eser kalmaz ve tırnaklarınızı yenilemiş olursunuz.

TCA tırnak mantarı öldürdükten sonra hazırladığınız merhem mantarın yeniden üremesini engelleyecek ve ikinci seans tca uygulamasında (TCA yı tırnak mantarları için 15 günde bir uygulayın) tırnaklarınızı daha arındıracak ve sürecin sonunda yenilenmiş ve mantarsız tırnaklara kavuşmanızı sağlayacaktır. 
Konuyla ilgili olarak daha uzun anlatımın olduğu yazı başlığımı okuyabilirsiniz.


Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yoga ve Sağlık

Yoga her şeyden önce bir yaşam tarzıdır. Bundan 5000 yıl önceye dayanan bir yaşam felsefesidir. Günümüzde de Hint coğrafyası kaynaklı dünya ...