11 Temmuz 2017 Salı

Tırnak Mantarı Nasıl Oluşur

Tırnak mantarı ciddi bir tırnak sorunudur. Bundan kaynaklı erken teşhisi ve tedavi sürecinin erken başlaması gerekmektedir. Sizlere bu yazımızda tırnak mantarının nasıl oluştuğunu, neyin iyi geldiğini ve tırnak mantarında kullanabileceğiniz ilaçları aktaracağız. İyi okumalar dileriz.

Tırnak Mantarı Nasıl OluşurNormal, sağlıklı insanlarda, tırnakların mantar enfeksiyonları ; nemli, ıslak bölgelerden kaynaklı bulaşmaktadır. Bir spor salonunda veya yüzme havuzlarında mantar enfeksiyonuna yakalanabilirsiniz. Fungal tırnak mantarına sahip olan aile bireyleriyle birlikte yaşamanın yanı sıra aletlerin ortak kullanımı da mantarın yayılmasına ve bulaşmasına sebep olabilir. Tırnak mantarın en büyük dostu nemli ortamlardır ve hava almayan ayakkabılar da tırnak mantarına neden olabilmektedir. 

Tırnak Mantarına Ne İyi Gelir


Terbinafin ilacı mantar ve mayadan kaynaklı cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Terbinafin reçetesiz satılmamaktadır ve reçeteyle satılmaktadır.Bundan kaynaklı bir doktora danışarak ilacı almalısınız. Terbinafin ile tırnak mantarı tedavisi mümkündür fakat tırnak mantarının her zaman nüks edebilme durumu vardır bunu da unutmamak gerekir. Onikomikoz tırnak mantarının klinik adıdır. Tırnak mantarı tırnağın çok yaygın bir durumudur ve Trichophyton rubrum veya T. mentagrophytes, Candida ve bazı türleri bulunmaktadır. Tırnak mantarını tedavi etmek için Terbinafini kullanımı; Terbinafinin tırnak yatağına nüfuz etmesine izin vermektir. Terbinafinin tek başına tırnağı etkili bir şekilde nüfuz etme özelliği yoktur. FungiBan, Terbinafin ve diğer sinerjik anti-fungal bileşimlerin tırnağı güvenli bir şekilde nüfuz edebilmesi için ürünlerini formüle edilmiştir. 

Tırnak Mantarına İlaç

Listerin birçok kişi tarafından tırnak mantarlarının tedavisinde kullanılmıştır. Bazıları durumun tedavisinde başarılı olmuşlardır, bazıları ise bu kadar şansa sahip değildir. Listerin içerisin de ökaliptol, mentol, timol ve etanol (alkol) bulunur. Listerin, pahalı reçeteli ilaçlardan, laser cerrahisinden veya tırnak giderme prosedürlerinden kaçınmayı tercih edenler için alternatif bir tedavidir. Fakat bu tip ilaçlar -terbinafin- bazı kişilerde yararlı olmamaktadır. En doğrusu bu ilaçları kullanırken doktora danışmanızdır. 

Tırnak Mantarı VicksVicks VapoRub solunum sistemi sorunlarını gidermek için kullanılan bir kremdir. Bir çok insanın bilmediği ise yapısında bulunan antifungal sayesinde tırnak mantarına iyi gelmesidir. 

Malzemeler
  • Vicks VapoRub 
  • 1 bandaj 
Hazırlanışı ve Uygulaması 

  • Vicks VapoRub’ı etkili tırnağa uygulayın ve bandajla kapatın. 
  • Her 6 saatte yeniden VapoRub uygulayıp yine kapatın. 
  • Tedavi süreci bitene kadar deneyin. 
Konuyla ilgili olarak detaylı bilgiler içeren aşağıdaki yazı başlıklarımı okumanızı tavsiye ederim. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...