24 Temmuz 2017 Pazartesi

Sağlıklı Zayıflama


Bu yazımızda size sağlıklı kilo verme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Ayrıca sağlığınızı koruma adına hızlı zayıflamanın zararlarına da değineceğiz. İyi okumalar dileriz. 

Sağlıklı Kilo Verme Diyet ve egzersiz ile kilo vermede en önemli durum sağlıklı ve size uygun olmasıdır.  Bu yüzden sağlıklı diyetler araştırılmalı ve mutlaka diyetisyene danışılmalıdır.  Sizlere burada sağlıklı bir diyeti anlatmak yerien daha çok yapılan hatalar neler onlara değineceğiz. 1000 kalori altındaki diyetler kişi sağlığına zarar veren diyetlerdir.  Kısa sürede ağırlık kaybı sağlar, hızlı kaybedilen ağırlık; yağdan değil kaslardan da gider.  Çeşitli minerallerin kaybı ve kişinin ölümüyle sonuçlanabilir. Ayrıca uzun süre yağsız diyet uygulaması bağırsakları yavaş çalıştırır ve bu da kabızlığa neden olur.

Hızlı Kilo Vermenin Zararları


Hızlı kilo vermeniz hem sağlığınızı olumsuz etkileyecek hem hızlı bir şekilde tekrar kiloları geri alma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. 

Diyet yaparken eğer  baş ağrısı, bulantı, ishal, halsizlik  yaşıyorsanız bir sıkıntı var demektir. Bundan kaynaklı diyetinizi gözden geçirmeli bir diyetisyene danışmalısınız.  Proteini yüksek düşük kalorili diyetlerin kolesterol açısından da zengin olması kalp hastalığı açısından çok önemli bir risktir. Çünkü proteini yüksek karbonhidratı düşük diyette ekmek ve türevleri kısıtlanır yerine, tavuk, balık, süt, peynir, yoğurt, et ürünleri gibi hayvansal kaynaklı besinler daha fazla verilir.

Protein almak önemlidir ama saf proteinden oluşan bir diyette kalp sağlığınızı etkiler ve kolesterolünüzü yükseltir.  Sadece et ve salata ağırlıklı listeler karbonhidrat ihtiyacını çok düşürür ve vücuda zarar verirler, davranış değişikliği yapmadığı için tekrar kilo aldırır.

Bu yüzden rast gele diyetten mutlaka kaçınılmalı. Sağlıksız diyetleri kulaktan dolma bir şekilde uygulamamalıyız. Burada sağlığımızı bozmak, kilo vermemizle sonuçlanacak olsa bile oldukça anlamsızdır. Yukarıda ki bilgiler ışığında diyetlerinizi yeniden gözden geçirmenizde fayda var.


Kilo vermenize yardımcı olacak diğer yazılarımız aşağıda sizlere sunulmuştur. Toplam kompozisyon size oldukça sağlıklı bir kilo kaybı yaşatacaktır.Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...