23 Temmuz 2017 Pazar

Pratik Diyet Önerileri - 3 Saatlik Diyet


Bu yazımızda pratik diyet önerilerine değineceğiz. Kilo vermek çoğu insan için sıkıntılı bir süreçtir ve bundan kaynaklı sizlere 3 saat diyetini ve sağlıklı diyet önerilerini aktaracağız. İyi okumalar dileriz. 

3 Saat Diyeti


Diyet yapmadan önce gittiğiniz diyetisyenler size basmakalıp diyetler verebilmektedir. Bu basmakalıp diyetler de sizin kilo vermenizi zorlaştırmaktadır. Bunun nedeni aslında yıllardan beri kazandığımız alışkanlıklar.  Fakat daha kolay ve sık yenilen diyet listeleri ile sağlıklı kilo vemeniz mümkündür.  Bundan kaynaklı 3 saat diyeti tam size göredir. 

Diyet Listeniz Hakkında 

40 kilo fazla kilosu olduğunu iddia eden bir erkek Jorge Cruise, “göbek yağını” ortadan kaldırmak için tasarlanmış bir diyet planı geliştirdi. Uzmanlara göre , karın bölgesindeki yağ kalp hastalığı ve tip 2 diyabet riskinizi artırabilir. Birçok insan için karın bir sorun alanıdır ve bu diyet planı özellikle bunu hedefler.  3 saatlik diyet, günde üç saatte küçük porsiyonlarda yemek yemeyi içeren ticari bir gıda planıdır. Bu, düzenli bir yemek programı ile oldukça kontrollü bir plan. Gün boyunca belirli zamanlarda yemek yiyen Cruise, diyet yapanların metabolizmalarını yüksekte çalıştırdıklarını ve vücut yağlarını azalttığını iddia etmektedir.

3 Saatlik Diyet Nasıl Yapılır ?

3 saatlik diyetin sözü, her üç saatte bir yiyerek, diyet yapanların karın yağlarını kaybedip daha sağlıklı bir kilo almalarıdır. Diyetisyenlere göre:


  • sabah 7'de kahvaltı
  • saat 10'da 100 kalorili bir atıştırmalık yiyin
  • öğlen saat 1'de
  • saat 16: 00'da ikinci bir 100 kalorili atıştırmalık
  • akşam 7'de akşam yemeği ye
  • akşam yemeğinden kısa bir süre sonra 50 kalorili bir terapinin tadını çıkarın

Diyetleri doğru bir şekilde takip etmek için diyet yapanlar uyumadan en az üç saat önce yemeyi bırakmalıdırlar.  Cruise, bu beslenmeyi, vücudunuza yiyecek vermeden üç saatten fazla sürdüğünüzde “açlık moduna” geçtiği inancına dayanarak gelişmiştir. Başka bir deyişle, vücudunuz yağ depolar ve kasları yakar, metabolizmanızı yavaşlatır.  Cruise'a göre, sürekli olarak yemek yemek, metabolizmanızı hızlı bir şekilde hareket ettirerek tüm gün yağ yakmanıza yardımcı olacaktır. 

3 saatlik diyet, en sevdiğiniz yiyeceklerden vazgeçmeden veya tam teşekküllü bir egzersiz programına katılmak zorunda kalmadan inatçı   yağlardan kurtulacağınızı vaat ediyor. Aslında, bu program ile egzersiz isteğe bağlıdır. 3 Saatlik Diyet, programa katılmadan sonraki iki hafta içinde stres hormonu kortizolün seviyenizin azaltılacağı ve bu sayede yağ yakmanızın da hızlanacağı ve kilolarınız da azalacağını vaat ediyor. 

Diyetin Faydaları ve Zararları 

3 saatlik diyet her şey dahil. Yasaklanmış yiyecek türü yoktur. Aslında, en kötü huylu yiyeceklerden bazılarına küçük porsiyonlarda izin verilir. Diyetçiler ara sıra fast food tavuk, çikolata şekerleme, pastırma ve kırmızı et yiyebilirler. Bu, en sevdikleri yiyeceklerden vazgeçmeye hazır olmayanlar için çekici bir diyettir.  Cruise, kötü yiyecekler olmadığına, sadece kötü kısımların olduğuna inanır. Bu metodolojiyi takiben 3 saatlik diyet oldukça mantıklıdır. Kalorilerin kilo alımını belirleyen ve her yemek ve atıştırmalık için katı kalori limitleri belirleyen yadsınamaz gerçeği dikkate alır. 3 saatlik diyet'in yemek planı, dengeli bir karbonhidrat, protein, yağ, meyve ve sebze diyetini de teşvik etmektedir. 
Diğer yandan birçok uzman düzenli, küçük bölümlerin mutlaka kilo kaybına dönüştüğünü kabul etmemektedir. Bir tehlike, 3 saatlik diyete dahil olan sık yeme, özellikle de başlamak için aşırı yeme problemleriniz varsa, istismar için bir fırsat sunabilir. Porsiyon boyutları kontrol edilmezse, sık yeme, aslında kilo almanıza neden olabilir . Benzer şekilde, şeker gibi belirli gıdalara bağımlılık ile mücadele ederseniz, bu diyet bu bağımlılığın üstesinden gelmenize yardımcı olacak şekilde tasarlanmamıştır.

Ayrıca bu diyet hakkında farklı bir yazımız olan 3 Saatte Bir Yiyerek Kilo Verin başlıklı yazımıza da bakabilirsiniz. Kilo vermede sabırlı olmanız çok önemlidir, başarı muhakkak gelecektir. Başarılar dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...