17 Temmuz 2017 Pazartesi

Organik Besinlerin Önemi


Doğru ve sağlıklı  beslenme insanların aklında her zaman bir soru işareti olarak kalmıştır. Bundan kaynaklı bu yazımızda organik beslenmenin önemini ve organik ürün nedir' e değineceğiz iyi okumalar dileriz.

Organik Nedir?


Doğal olarak elde edilmiş tohumlarla, pestisit veya kimyasal kullanılmaksızın gübreleme ve zararlı kontrolü yapılan topraklardan elde edilen tarımsal gıdalara “organik gıda” denmektedir. Organik tarım yapan çiftçiler hiçbir şekilde kimyasal kullanmazlar ve sadece doğal gübreleme yaparlar. Organik tarım uygulaması, tohum ve bitkilerde genetik mühendisliğine ve radyasyon kullanımına da müsaade etmez; suyun ve havanın korunması olduğu kadar, yenilenebilir kaynakların kullanımını da teşvik eder. Dünyanın hızla çevresel felaketlere maruz kaldığı günümüzde, giderek yaygınlaşan ve modern Avrupa ülkeleri tarafından tercih edilen bir uygulamadır.

Organik  Beslenmenin Yararları 

  • İnsan sağlığınını olumlu etkiler
  • Vücudunuzdan zararlı toksinleri  temizler
  • Bitkilerden geçecek hastalıkları en aza indirir
  • Doğadan aldığınızı doğaya geri verir
  • Sürdürülebilir bir tarım sağlar

Organik Beslenme ve  Bebek Sağlığı 

Çocukluktan itibaren artan doğal ve organik beslenmenin önemi gün geçtikçe artmaktadır. İlaç, hormon, katkı maddesi ve diğer kimyasallar kullanılmadan üretilen organik tarım ürünleri, standart ilaçlamalı yöntemlerle üretilenlere göre daha fazla mineral, vitamin, antioksidan içermektedir. Aynı zamanda antibiyotik kullanılmadan üretildikleri için, bağışıklık sistemine katkıları da daha fazla olmaktadır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki  ilaç ve hormon kullanılarak üretilen gıdaların, kanser, çocuklarda gelişme problemleri, sinir sistemi ve beyin hasarı risklerini artırdığını ortaya koymuştur.

Bebeğinizin beslenmesi gelişimi açısından çok önemlidir. Gebelik döneminde de sağlıklı ve organik ürünlerle beslenmek size yarar sağlar. Seçtiğiniz gıdaların kimyasal katkılarının olmaması, genetik olarak dönüştürülmemiş olması, bebeğinizin daha kuvvetli bir bağışıklık sistemi olmasına, sağlıklı gelişmesine ve ileride karşılaşabileceğini sağlık sorunları riskinin en aza inmesine yardımcı olacaktır.Sağlıklı beslenme açısından Bitkisel Beslenme ve Temizlenme ayrıca size yardımcı olabilir.Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...