16 Temmuz 2017 Pazar

Mezolift Nedir?


Blog okurları için hazırladığımız bu yazımızda sizlere mezolif nedir, nasıl uygulanmaktadır, mezolift öncesi ve sonrası hakkında bilgileri derledik .İyi okumalar dileriz.

 Mezolift Nedir? Günümüz kadınları zamanın ciltlerinde oluşturduğu acımasız izlerden kurtulmak için teknolojinin tüm nimetlerini cesurca uyguluyorlar. Basenler küçülüyor, göğüsler dikleşiyor, cilt kusursuz bir porselene dönüşüyor. Sürekli gelişen ve yenilenen estetik dünyası, son günlerde ciltteki kırışıklık ve lekelere karşı savaşan yepyeni doğal bir yöntemden bahsediyor.


Şimdilerde ise özellikle orta yaş kadınlar için uygun olan mezolift uygulaması ile ;  yüz, boyun, dekolte ve el bölgesinde oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanı sıra, sigara ve alkolden zarar gören cildin yeniden yapılanmasının sağlandığını belirtiyor.

Mezoliftin öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda, güneşin UV ışınlarına maruz kalmasıyla  yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, beslenmesine dikkat etmeyenlerde ve kuruma, esneme gibi şikayeti olan kişilerde iyileştirici etkisi oldukça fazla. Fakat sağlık ve estetikte olduğu gibi, ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli olarak mezolift yaptırmak, cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlıyor.Mezolift Öncesi ve Sonrası 


  • Tedavinin ilk aşamasında profesyonel bir cilt temizliğinin ardından yüzeye sürülen bir krem ile lokal anestezi uygulaması yapılmaktadır ve işlemde herhangi bir acı hissedilmemesini sağlamaktadır. 
  • İkinci aşamada, alerjik etkisi olmayan doğal sentez maddeler deriye enjekte edilmektedir. Mezolift yöntemi ile cilde enjekte edilen A vitamininin peeling etkisi sebebiyle  güneş lekeleri de büyük oranda temizlenmelidir. 
  • Yaşlanma belirtileri gidermede antiaging etkisi olan  Mezolift tedavisinde, ortalama 6 - 8 seans uygulama yeterli  olmaktadır ve senede 1 kere yapılabilir. 
  • İlk dört seansın on gün arayla uygulanması ve sonrasında etkinin kısa sürede kendini göstermesi için genellikle ayda bir uygulama yapılması öneriliyor. 
  • Tedavi sonrasında genellikle 24 saat güneş banyosu yapılmaması, uygulanan bölgelerin 12 saat süreyle yıkanmaması ve herhangi bir maddenin sürülmemesi de dikkat edilmesi gereken noktalar.


Botox mu Mezolift mi?


Özellikle son yıllarda kadınlar arasında hızla yayılan Botox’un tahtına göz diken Mezolift, tüm yüz bölgesine rahatlıkla uygulanıyor. Tabiki de botoks ve mezolift arasında farklar bulunmaktadır.  Botox alın ve göz kenarlarına kas içi uygulanan ve sinir iletisini bloke eden bir maddedir. Bu etkisiyle kırışık ve çizgileri oluşturan kas gruplarının hareketini durdurur. Oysa mezoliftin kas veya sinirsel yapılarla herhangi bir ilişkisi yoktur. Amacı kaslarda blokaj oluşturmadan ve mimikleri engellemeden cildi beslemek, canlandırmak, diri ve gergin görünmesini sağlamaktır. Teknik olarak Botox uygulamasına benzeyen Mezolift, tüm yüz ve boyun bölgesine de rahatlıkla uygulanıyor. Aslında her iki yöntem birbirini tamamlayan ve birlikte uygulandıklarında çok iyi sonuçlar veren estetik uygulamalardır.


Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...