15 Temmuz 2017 Cumartesi

Lazerli Diş Beyazlatma


Dişler sosyal hayatta önemli bir yer tutmaktadır. Ve yüz güzelliğimiz dişlerimiz ile ortaya çıkmaktadır. Bundan kaynaklı dişlerimizin beyaz olması oldukça önemlidir. Fazlasıyla tüketilen kahve ve çay, sigara dişleri sarartmaktadır. Aşağıda dişlerinizi lazer ile beyazlatmanız için lazer diş beyazlatma , fotokimyasal ve fototermal diş beyazlatma teknikleri aktarılmıştır. İyi okumalar dileriz. 

Lazerli Diş BeyazlatmaDiş beyazlatma tekniğinde her geçen gün yeni yöntemler kullanılmaktadır ve bu sayede hem dişleriniz daha beyaz bir hal almakta hem de daha sağlıklı olmaktadır. Sigara, çay gibi dişleri sarartan her türlü etkenlere karşı fototermal ve fotokimyasal diş beyazlatma yöntemleri işlevlerini yerine getirerek, bembeyaz dişlere sahip olmanızı sağlar. Lazerli diş beyazlatma yöntemi ile dişlerinizdeki kusurları sizde yok edebilir ve özgürce gülüp, konuşmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Fototermal ve fotokimyasal diş beyazlatma yöntemleri, lazer sayesinde dişlerinize hak ettiği beyazlığı sunuyor. Lazerli diş beyazlatma yöntemleri olan bu iki teknikte özel ışık ve jeller kulalnılıyor.Fotokimyasal Diş Beyazlatma Nedir ?


Fotokimyasal diş beyazlatma yönteminde , UV-lamba (mavi ışık) veya bir KTP lazeri (yeşil ışık) kullanılır. Bu lazerler beyazlatıcı jeli harekete geçirir ve hem jel hem de lazer ışıkları dişi beyazlatır. Bu tekniğin en önemli özelliği ise, hem jelin hem de lazerlerin beyazlatıcı etkisi olmasıdır. 

Dişlerde derin bir beyazlık sağlayan fotokimyasal diş beyazlatma yönteminde kullanılan UV-Işık, dudak çevresi ya da dile zarar vermemektedir; ancak dişetlerinin beyazlatma jelinin sızıntılarına karşı korunması gerekir. KTP lazerinin ise, diş minesine bir zararı yoktur. Fotokimyasal uygulamadan sonra dişlerinize uygulanacak olan florid , diş minelerini güçlendirerek çürümesinin önüne geçer.

Fototermal Diş Beyazlatma Nedir ?


Fototermal diş beyazlatma yönteminde kullanılan jel, fotokimyasal diş beyazlatma yönteminde kullanılandan daha azdır. Fotokimyasal diş beyazlatma yönteminden farkı ise, bu teknikte yüksek enerjili özel bir ışın demetinin kullanılmasıdır. Bu teknikte LED veya diyot-lazer kullanılır.


Eğer evde kendi imkanlarınızı kullanmak isterseniz Evde Diş Beyazlatma yazımıza bakarak bilgi edinebilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...