16 Temmuz 2017 Pazar

Kış makyajında püf noktalar neler?


Makyaj yapmak önemli bir konudur. Bundan kaynaklı bu yazımızda evde makyaj yapımı ve kış makyajı hakkında bilgiler veren bir yazı derledik iyi okumalar dileriz. 

Evde Makyaj Yapımı ve Kış Makyajı Sonbahar ve kış cildinizin sağlıksız bir görünüme girmesine neden olabilir. Bunun nedenleri arasında kışın soğuk olması , yoğun hava kirliliği ve kapalı hava cildinizin soluk ve sağlıksız bir görünüme girmesine sebep olabilir. Aşağıdaki önerilerimize uyarak kışın da yaz aylarında olduğu gibi sağlıklı ve ışıl ışıl bir görünüme sahip olabilirsiniz. Hemde bu makyajı evde kendi kendinize uygulayabilirsiniz. Diğer yandan kışın cilt fazla kurumaktadır. Bundan kaynaklı cildinize doğal yağlar- shea butter, badem yağı- ile bakım yapmayı unutmayınız. 


Kış Makyajı 

Ten makyajı

Teniniz solgunsa, kapatıcı kullanmanız, fondöten kullanmanızı da kolaylaştıracaktır. Cildinizin eski canlı görünümünü almasını istiyorsanız onu homojenleştirmeye çalışmalısınız. Bunu yaparken hangi rengin nasıl  etkileri olacağını bilmeniz gerekmektedir. 

Yeşil: Kızarıklıkları gizlemek için ideal bir renktir.

Mor: Işıltı yakalamak için kullanılabilinir.

Beyaz: Teni açmak ve porselen havası vermek için kullanılan bir renktir.

Bronz: Hafif sedefli bir hava vermek için kullanabilinir yazın özellikle bronzlaşma durumu olmadığı için tercih sebebi olmaktadır. 

 • Avucunuza tercihinize göre biraz kapatıcı veya fondöten alarak önce parmak uçlarınızla teninize uyguladıktan sonra bir pamuk veya ponpon yardımıyla teninize yayabilirsiniz. 
 • Hassas bölgelerde yani burnun kenarları, alın, çene bölgelerinizde daha dikkatli olmalısınız. 
 • Canlı bir etki kazanmak için fazla pembe olmayan bir allık kullanın.
 • Kalın bir fırçayla hafif hafif dokunarak güneş pudrasıyla sürün. Böylece m makyajınız yerine oturmuş olacaktır. 

Göz makyajı

Yorgun görünüyorsanız gözlerinize fazla makyaj yapmayın. Asıl amaç, göz çevresi çizgilerini ve  varsa göz altı morluklarınızı gidermektir. 

 • Işıltılı bir bakış elde etmek için, bakışınızın bir kaş kümesi tarafından gölgelenmemesi gerekir. Bundan kaynaklı kaş alımınızı düzenli yapmanız önemlidir. 
 • Bir fırçayla kaşlarınızı tarayıp şekillendirin.
 • Göz kapaklarınıza açık renk bir gölge sürün: beyaz, krem veya sarı. Gölgeyi önce parmak uçlarınızla sürdükten sonra ince bir fırçayla tanımlanmış hale getirin. Sedefli bir gölge de kullanılabilir.
 • Az miktarda siyah maskara kullanmanız gözlerinizi ortaya çıkaracaktır.
 • Görünürde hala belirgin olan kusurlar varsa, kapatıcı yardımıyla yapacağınız son rötuş bunları yok edecektir.

Dudak makyajı

Rujun hafifliğiyle parlatıcının parlaklığından faydalanarak dudaklarınıza hafif bir ışıltı getirin. Yüzünüzün yorgunluğunu göstermemek için doğal renkleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır. 


 • Koruyucu olması için bir kat besleyici sürdükten sonra doğal ve açık renkte rujunuzu sürün.
 • Pembe veya sedefli bir parlatıcı sürerek dudak makyajınızı bitirebilirsiniz.
 • Eğer dudaklarınızda çatlama varsa gece yatmadan önce dudaklarınıza badem yağı veya nemlendirici sürün .
Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...