16 Temmuz 2017 Pazar

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?


Diş sağlığı önemli bir konudur. Bundan kaynaklı diş sağlığınızı ilgilendiren kanal tedavisini ele aldık. Kanal tedavisi  nasıl yapıldığını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz. Umarım faydalı olur. İyi okumalar dileriz. Kanal TedavisiDişçi koltuğuna karşı nedense herkeste ciddi bir korku vardır ancak yeni tedavi yöntemleri ve ilaçlarla artık çokta korkutucu olmaktan çıkmıştır. Unutulmamalıdır ki ağız sağlığının ilk kuralı iyi bakım olsa da esas kural düzenli olarak diş hekimine görünüp gerekli görülen tedavileri yaptırmaktır. Dişiniz çoğunlukla sağlıklı durumda ve bir kısmında çürük oluşmuş ise diş hekiminizin önerisi kanal tedavisinden yana olabilir. Bunun sizi korkutmaması gerekmektedir. Kanal tedavisini aşağıda aktaracağız ve korkulan bir şey olmadığını öğreneceksiniz. 
Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır ?

  • Kanal tedavisinde küçük iğneler kullanılır ve diş özü olan pulpanın sorunsuz bir şekilde çıkartılması işlemidir. Bu sayede dişleriniz uzun süre kullanılabilir.
  • Küçük iğneler aracılığı ile diş hekimi diş ortasında bulunan açıklıktan pulpaya ulaşır. Fakat diş doktorunun bunu yapabilmesi için kanal derinliğinden ve diş ölçüsünden haberdar olması gerekir. 
  • Bir başka dikkat gerektiren noktada pulpada hiçbir doku arttığının bulunmamasıdır.
  • Kanal tedavisi de acı hissetmezsiniz. Çünkü yöntemde pulpada bulunan sinirler temizlendiği için ağrının meydana gelmesi neredeyse imkansızdır.
  • Kanal tedavisi lokal anestezi altında uygulanır ve kanal tedavisinde özel dolgu maddeleri kullanılmaktadır. 
  • Kanal tedavisi sonrası diş özü pulpanın hiçbir şekilde hava ile temas etmemesine dikkat edilmelidir. Ve tedaviden sonra ilk 6 saat bir katı gıda tüketilmemelidir. 

Diş sağlığınız için oldukça önemli olan konu dişlerin fırçalanmasıdır. Fakat bir çok birey bu konuda hatalar yapmaktadır. Bundan kaynaklı Dişleri Nasıl Fırçalamalıyız yazımızı sizlere sunuyoruz.Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...