23 Temmuz 2017 Pazar

Göbek Eritme Sırları


Bu yazımızda sizlere göbek eritmek için yapacağınız hareketleri ve diyetinizi açıklayacağız. Göbek eritme işlemi her ne kadar zor olsa da istikrarlı bir program ile güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. İyi okumalar dileriz.Göbek Eritmek için Diyet ve   Hareketİnce bir vücuda sahip olduğu halde göbeğinden yakınanlara veya ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar göbeklerini bir türlü eritemeyenlere sıkça rastlarsınız. Çoğu kişi televizyondan gördüğü gereksiz göbek eritme aletleri alarak kandırılmaktadır. Aslında ‘göbek problemi’, kulaktan dolma diyet ve egzersiz yöntemleriyle çözümlenemeyecek kadar önemli bir sorundur.  Bu konuda yapmanız gereken öncelikle daha sağlıklı beslenme ve doğru egzersizler olmalıdır. İstenilen ölçülerde, düzgün ve orantılı bir vücuda sahip olmak ve göbeğinizden kurtulmak için şunlara dikkat etmeniz gerekiyor:
 • Yağlardan kurtulmak için öncelikle kan şekeri seviyesini kontrol altına almanız gerekiyor. 
 • Karbonhidratlar yerine daha çok protein tüketmeniz gerekmektedir. 
 • Vitaminleri bolca almalısınız. Özellikle öğün aralarında elma yemeniz yararlıdır. 
 • Temel olarak üç ana ve üç ara öğün tüketebilirsiniz. Burada amaç, az ama sık yemektir.  
 • Ayrıca mekik ve yarım mekik, squat, yürüyüş , yüzme gibi egzersizler yapmalısınız.

Göbek Eritme Yöntemleri 

 • Alınan kalorilerin yüzde 80′inin karbonhidratlardan gelmesi halinde, sıkı ve düz bir karna sahip olmak pek mümkün değildir. Bundan kaynaklı daha çok protein ağırlıklı beslenmeniz gerekmektedir. 
 • Daha doğru beslenmek daha az yağ tüketmek değildir. Eğer az yağ tüketirseniz vücudunuz yağ almadığını düşünecek ve yağlarınızı depolayacaktır. Bundan kaynaklı zeytin yağı ve tereyağı gibi doğal yağlar yemelisiniz. 
 • Doğru ve yeterli kalori almak önemlidir. Kilo vermek için 1400 ile 1500 arası kalori almalısınız ama yukarıdaki önerilere uygun olarak almalısınız.  
 • Tutarlılık çok önemlidir özellikle diyetinizde aksamlar yaşamamalısınız ve egzersizi bırakmamalısınız. Eğer tutarlı hareket ederseniz daha sağlıklı olabilirsiniz. 
 • Haftada 2-3 kez yapılacak 35 dakikalık  ağırlık çalışması, hem vücuttaki kas kütlesini, hem de metabolizma hızını arttırır; çünkü kas, yağdan daha çok kalori yakar. Bu şekilde günde fazladan 30 ile 50 kalori yakabilirsiniz. Ağırlık çalışmasına karın egzersizlerini de dahil etmelisiniz.  Böylece karın yağlarından kurtulacak ve karın kasları ile daha güzel bir görünüme sahip olacaksınız. 
 • Egzersizleriniz çok önemlidir.Haftada 3 ile 5 gün, 30-40 dakikalık orta yoğunlukta kardiyo egzersizleri (yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet vs) yapılması da önerilenler arasında.  Bu sayede metabolizma hızınız artacak ve daha hızlı kilo vereceksiniz.


Konumuzla alakalı olarak Göbek Eritmek için Tavsiyeler yazımıza da bakabilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...