20 Temmuz 2017 Perşembe

Duş Jeli


Banyo yapmak ve temiz kalmak herkesin istediği bir şeydir ayrıca güzel kokulu jeller kullanmak ve cilde zarar vermemesini sağlamakta , bundan kaynaklı  bu yazımızda duş jeli hakkındadır. Duş jeli kullanımından , duş jeli çeşitlerine kadar bir çok bilgi vermeyi amaçlamaktayız. İyi okumalar dileriz. 

Duş JeliDaha güzel bir banyo için duş jelleri ve şampuanlar oldukça önemlidir. Bundan kaynaklı insanlar doğru duş jelini temin etmek istemektedirler. Son 30 yıldır insanların hayatına giren duş jeli hakkında yazacağımız bu makalemizde, duş jelinin kullanımı, duş jeli çeşitleri, duş jeli markaları, duş jeli içeriği hakkına bilgiler yer alacaktır.


Duş jeli kullanımı


Duş jelleri genelde yoğun kıvamlı ve bol kokulu olduklarından, duş sırasında vücuda veya keseye sürülerek kullanılmaktadır. İçerdiği sürfaktan denilen yüzey aktif malzemeler yardımıyla vücudunuzda bulunan yağ, ölü deri ve kiri cildinizden temizlemeye yardımcı olmaktadır. Yüksek Ph değerlerinden dolayı sabunlara oranla cildinizde kullanılmaya daha uygun olan duş jelleri yapıları gereği cildinizi kurutmadan temizlemektedirler.Duş jeli çeşitleri


En genel anlamda duş jelleri insanlar tarafından içerdikleri kokuya göre çeşitlendirilse de bu yanlıştır. Bundan kaynaklı biz sizlere aşağıda duş jellerinin içeriği hakkında bilgi vereceğiz. 

Duş Jeli İçeriği


Günümüzde iyi kalite yani en iyi duş jeli olarak sayılabilecek duş jelleri genelde temizleyici madde olarak sls (sodium laurly sulfate) sles (sodium laureth ether sulfate) gibi sülfatlı maddeleri içermeyen duş jelleridir. Çünkü sls vb. maddeler sıvı sabun, oto şampuanı gibi maddelerin yapımında kullanılan maddelerdir  ve ucuz , kalitesiz olmasından kaynaklı insan sağlığına zarar vermektedir. 

Bunun yanı sıra paraben içermemesi gerekmektedir. Paraben ve formaldehit gibi koruyucuların zararları da bilinmektedir. Duş jellerin içerisinde olması gereken cildi nemli tutacak maddeler ise d-panthenol (b vitamini), gliserin, tochapherol (e vitamini), gibi maddelerdir.

Son dönemlerde  oldukça popüler olan bir başka duş jeli maddesi ise peeling etkili sucrub parçacıklarıdır. Bu madde sayesinde hem ölü deri hücrelerinde kurtulursunuz hem de cildinize yenilemeye yardımcı olursunuz. Duş jeli alırsanız bunlara dikkat etmeniz yeterlidir artık hangi kokuyu severseniz ona göre alırsınız.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...