11 Temmuz 2017 Salı

Ayakta Nasır Tedavisi

Nasırlar bir çok insan için ağrılı ve sorunlu sert cilt yüzeyleridir. Bundan kaynaklı insanlar acı çekebilmekte ve rahatsız olabilmektedir. Bazen parmak aralarında bazen de ayak altında olan nasırların nedenleri ve nasıl geçirileceği hakkında aşağıda detaylı bilgiler yer almaktadır. 

Nasır

nasır nedirNasır ve kallus (sert cilt) podiatri kliniğinde her gün ele alınan yaygın ayak şikayetleridir. Nasır sorunu genç , yaşlı demeden herkes de görülebilir. İnsanlar genelde nasırlarını tatil sezonlarında hatırlamaktadırlar ve buda nasır tedavisinde geç kalındığının göstergesidir. Nasır genel anlamda cildin kendini savunmasından kaynaklı ortaya çıkmaktadır ve sıkı ayakkabılar sebebiyle ayaklarda oluşmaktadır. Bundan kaynaklı nasır tedavisi için ayakkabı giyilen kış aylarında tedavi uygulamak ve önlem almak daha önemlidir. Ayakta Nasır


nasır nerede olurAyağı, taşlar, cam parçalar ve pürüzlü yüzeyler gibi dış yapılardan korumak için temel amaç olarak ayakkabı, eğitici, bot, sandalet, flip-flop vb. ayakkabılar giymekteyiz.  Bununla birlikte, ayakkabı türü, ayakkabı üretiminde kullanılan malzemeler ve ayakkabı giyen bir kişinin faaliyetleri, ayaklarda bir  basınç oluşturur ve sert cilt oluşumuna neden olmaktadır. İyi bir çift ayakkabı, etkinliğiniz için yeterli darbe emici özelliği olmalıdır.  Ayakkabı darbeye karşı emici değilse ayaklarınızda nasır görülme ihtimali fazladır. 
Ayakta Nasır Tedavisi

nasır tedavisiSert cilt çeşitli şekillerde tedavi edilebilir.  Bu tedavi yöntemleri arasında nasır bandı kullanımı, asit ile nasırın eritilmesi ve bitkisel yöntemler ile nasırın geçirilmesi  vardır. En yaygın olanı nasır bandı kullanımıdır.  

Kullanımı son derece kolay olan nasır bantları nasırın tam üstüne gelecek şekilde yapıştırılır ve nasır eritilir. Kutudan çıkan nasır bantları size yetecek kadardır. Dilerseniz nasır bandı gibi işlevi olan asit uygulamaları da yapabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken sağlıklı dokuya asiti taşırmamaktır. 


Ayakta Nasır Nasıl Geçer

nasırın tedavisiKallus gibi nasırların azaltılması ve cildi çevreleyen sert cilt ile birlikte deriden kesilmesi işlemi de gerekebilir. Nasır geçirmede kullanılan asitler, yumuşak bir asit içerebilir. Bu asit nasır geçene kadar bölgeye uygulanmalı ve çevre cilde zarar verilmemelidir. Özellikle diyabetikseniz, kendiniz herhangi bir tedaviyi denemeden önce 'uzman' görüşünü almak en iyisidir. 

Konumuzla alakalı olarak Nasır Tedavisi başlıklı yazımıza da bakabilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...