4 Ekim 2017 Çarşamba

Apple&Chrome Elma Krom Zayıflama Hapı


Elma krom yada apple chrome olarak bilinen zayıflama hapı hakkında bilgiler vereceğimiz yazımızın size yararlı olması dileğiyle iyi okumalar dileriz. 

Apple&Chrome Elma Krom Zayıflama HapıApple & Chrome (Elma Krom Kapsülü) kan şekerinin düşmesini engelleyerek açlık hissinizi ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede size zayıflamanız da yardımcı olmaktadır. 

Elma, meyveler arasında en sağlıklı olanlarından biridir. İçerdiği   elma şırası sirkesi ekstraktı, krom pikolinat, soya, vitamin B3, vitamin B5, çinko, vitamin B6, vitamin B2, vitamin B1, vitamin B11, vitamin B12 hastalıklara karşı daha dirençli olmamıza yardımcı olur. Elmanın bu özelliklerini bütünüyle içeren elma sirkesi ise besinlerin verimli kullanılmasına, metabolizmanın sağlıklı işlemesine ve vücudun asit alkali dengesinin korunmasına yardımcı olur.


Elma Krom Hapı Ne İşe Yarar

Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayarak besinler içerisindeki kalorileri kısa sürede yakmanızı sağlayan elma sirkesi, kilo vermeye de yardımcı olur. Apple&Chromium, elma ve krom kapsülü sıvı elma sirkesine kıyasla kullanıma daha uygundur, özellikle de elma sirkesinin asitli tadı hoşunuza gitmiyorsa sizin için oldukça iyidir. 

Kolesterol, yağ ve protein sentezi için hayatî bir mineral olan krom, glikoz metabolizmasıyla etkileşir ve insülinin uygun kullanımıyla kan şekeri düzeylerinin dengelenmesini  sağlar. Böylece hem diyabetiklerde hem de hipoglisemisi olanlarda kullanımı yararlı olabilir. Krom, vücut tarafından en iyi, “krom pikolinat ” olarak adlandırılan formda alındığında emilir. Bu formu, kandaki kolesterol ve glikoz düzeylerini de çok iyi kontrol edebilmektedir. Yağ kaybını artırarak, yağsız kas kitlesi artışı sağlamaya, osteoporozla savaşta ve ömrü uzatmaya yardımcı olur.

Krom, vücutta şeker (glikoz) kullanılması için gereklidir. Şeker hastalarına 15 gün ile 4-5 ay arasında günde180–300 mikrogram krom verilince şeker hastalarının yaklaşık yarısında, şeker kullanılmasını daha iyi duruma geldiği gözlemlenmiştir. Kan şekerinin kullanılmasında düzelme, insulin hormonunun etkinliğinin artması demektir. İnsülinin etkinliği artarsa, insülinin salgılanma yeri olan pankreasta, lüzumsuz derecede yüksek insulin salgılanmasına gereksinim azalır.

İnsülin salgılanmasında azalma, iştahın azalması, dolayısıyla vücutta yağ depolanmasının azalması demektir. Bu da kilo vermenin  kolay yöntemleri  arasındadır. Şişmanlığın önde gelen sebeplerinden birisi insuline karşı dirençtir. Krom kullanılması insulin direncini azaltarak gereksiz derecede fazla olan insulin salgılanmasını normale döndürmeye yardımcı olur.


Zayıflamak için ayrıca Kilo Verdiren Mucize Beşli yazımıza da bakabilir ve alternatif önerilerimizi alabilirsiniz. Blog sayfamızı takip ederek kilo verme hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...