12 Temmuz 2017 Çarşamba

Ağız Kokusuna Adaçayı


Ağzı kokusu yaşayan kişiye sosyal hayatında sıkıntılar yaratmaktadır. Bundan kaynaklı ağız kokusunu gidermek için adaçayı oldukça etkilidir. Aşağıda size ağız kokusunu gidermede kullanacağınız adaçayı hakkında bilgileri vermekteyiz. Umarım yararlı olur. 

Ağız Kokusu Gidermek İçin AdaçayıAğız kokusuna neden olan bir çok faktör bulunmaktadır.
  • Çürük dişler
  • Yemek artıkları
  • Ağızda artan bakteriler
  • Dişlerde meydana gelen sağlık sorunları
  • Yetersiz ağız bakımı bunların arasındadır. 

Dişlerimizi düzenli olarak fırçalamak ve adaçayı içmek, ağız kokusunu engelleyecektir. Adaçayı ile günlük olarak gargara yapabilirsiniz. Adaçayının faydasını düzenli kullanım ile fark edeceksiniz. Adaçayı antibakteriyel ve antifungal bir yapıdadır ve ağzınızda oluşan bakterileri yok eder.  Evde lavabo yanına adaçayı garagası hazırlayıp bırakabilirsiniz. Bu size alışkanlık kazandıracaktır. 


Ağız Kokusu İçin Adaçayı Nasıl Kullanılır


Adaçayı konusunda uzmanlarda ağız kokusunu alabileceğini belirtmiştir. Ağız kokusunu engellemek istiyorsak günlük olarak, ağız  temizliği yaptıktan sonra adaçayı ile gargara yapmanız yararlı olacaktır. 

Ağız kokusuna neden olan  yemek artıklarını ağızınızdan temizleyecek ve kokuyu engelleyecektir. Ağız kokusuna neden olacak etkenlerden kaçınmalıyız. Sigara içmek ve yemek artıkları bu etkenlere örnektir. Evde kolayca hazırlayacağımız bu adaçayını kullanmayı unutmayınız.Aşağıdaki yazılarımız ağız kokusu hakkında farklı bilgileri de sizlere sunmaktadır. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...