23 Temmuz 2017 Pazar

3 Saatte Bir Yiyerek Kilo Verin


Blog okurlarımız için hazırladığımız bu yazı son günlerden popüler olan 3 saat diyeti hakkındadır. Sosyal medyadan toparlanarak elde edilen bilgiler derlenmiştir ve size sunulmuştur.3 saat diyetinin avantajları , 1 haftada 1 kilo vermek için yapmanız gerekenler bu yazıdadır. İyi okumalar dileriz. 
3 Saat Diyeti Hakkında


ABD sağlıklı yaşam ve beslenme  tarafından geliştirilen 3 saat diyeti gün geçtikçe popüler olmakta ve daha çok uygulanmaktadır. Aç kalmayarak yapılan bir diyet olmasından kaynaklı oldukça tercih edilir hale gelen diyette 3 saatte bir yemek öğünleri ve  ara öğünler bulunmaktadır. Daha sağlıklı ve az miktarlarda tüketerek vereceğiniz kilolarınızın yanında hafif egzersizlerde ; yürüyüş, bisiklet binme.. bu diyete eklenebilir. 
1 Kiloyu 1 Haftada Verin 


Çoğu araştırmacı 3 saatte bir yemenizin daha sağlıklı olduğunu , aç kalmadığınız için diyetinizi daha kontrollü sürdüğünüzü ifade etmektedir. Araştırmacılar için  öğünlerin arasına üç saatten uzun bir süre girdiğinde vücudunuz savunma durumuna geçecek kilolarınızı saklamaya daha önemli durumlar için kullanmak için muhafaza etmeye çalışacaktır. Vücut açlık yaşadığını varsayarak, metabolizmanın devamlılığını garanti etmek için kalori bakımından zengin yağ dokularını koruma altına alıyor ve bunun yerine enerji üretmek için kas dokusunu kullanmaya başlıyor.  

Niçin 3 saat Diyeti 


3 saat diyeti hem daha az yemenizi sağlayarak kilo vermenize katkıda bulunacak hem de daha tok tutarak istikrarlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Yavaş yavaş kilolarınızdan kurtulmanız ile bağışıklık sisteminiz zayıflamayacak ve cildiniz daha sağlıklı görünecektir.  Günlük almanız gereken kalori 1500 civarı olacaktır ve bu kaloriyi parçalara ayırarak almanız size daha çok yediğiniz hissi de yaratacaktır.


Yardımcı olması açısından Pratik Diyet Önerileri başlıklı yazımıza da bakabilirsiniz.Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, kilo vermeniz yolunda başarılar dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...