4 Ekim 2017 Çarşamba

Kakao Yağı Bronzlaşma


Herkes sıcak yaz günlerinde fırsatını bulduğunda deniz kenarını kaçmakta ve serinlemek istemektedir. Diğer yandan kısa sürede bronzlaşmak ama bir yandan da cildinizi güneşten korumak isteriz. Sizlere bu yazımızda sağlıklı bir bronzlaşma için kakao yağı ile bronzlaşma hakkında bir alıntı yayınlıyoruz umarım işinize yarar. İyi okumalar. 

Kakao Yağı ile BronzlaşmaYaz aylarıyla birlikte, insanlar deniz kenarlarına tatile gittiklerinde tatilin olmazsa olmazı bronzlaşmadır. Kumral ve beyaz tenli kadınların güneşlenirken karşılaştıkları durumlardan biri cilt renginin sadece kızarmasıdır. Hayalinizdeki bronz tene kavuşmak için güneşlenirken kakaoyağını tercih edebilirsiniz.

Bazı doğal yağlar ile elde edilen doğal bronz ten, yaz boyunca kolay kolay bedeninizi terketmez. En önemli özelliği, kalıcı bronzluk sağlamak olan bu yağların en önemlisi kakao yağıdır. Bitkisel bronzlaşma, sanki saatlerce güneş altında yatmış gibi bronz bir ten sağlar. Hem güneşten kaçayım, hem de çikolata renkli olayım diyorsanız bitkisel bronzlaşma tam size göre. Bunun için kakao yağı kullanabilirsiniz.

Kakao yağını denize gittiğiniz ilk gün değil, birkaç gün (2 veya 3 gün) sonra uygulamalısınız.kakao yağı çok hoş bir doğal bronzluk sağlar. İlk bir kaç gün deniz kıyısında koruma faktörü yüksek güneş kremleri ile güneşlendikten sonra kakao yağını kullandığınızda kalıcı bronzluk elde edersiniz. Bunun için güneşlenmenin 3. Gününden itibaren, sabah 9 ile 11 arası ve akşam 15.30 ile 17.30 arası saatlerde bronzlaşmalısınız.Kakao Yağı GüneşlenmeUnutmayın ki, kakao yağı asla bir güneş kremi değildir. Doğal yapısında br takım UV absorbe ediciler olsa da UVA ve UVB ışınlarını filtreleyecek koruyucu maddeler bulunmamaktadır. Bronzlastiktan sonra vücudunuzun güneş yanıklarına maruz kalmaması için, 15+ faktörlü güneş ürünleriyle korunmayı ihmal etmemelisiniz.

Kakao Yağı Bronzlaşma


Güneş ışığında uzun süre kaldığımız zaman vücut B ve C vitamini kaybeder. BU durumlarda aşırı güneş cildimizde lekelenmeye sebep olabilir. İşte bu yüzden güneşlendiğimiz günlerde, diğer günlere oranla daha fazla B ve C vitamini tüketmeniz gerekir. Fazla güneşlenmek cildin zamansız kurumasına ve kırışmasına yol açacağından, fazla güneşe maruz kalmamak her zaman faydalıdır. Çünkü Güneş ışınlarına fazla maruz kalmak her zaman tehlikelidir.

Ayrıca güneşten korunmak için en iyi yol güneş kremleri değildir. En iyi yol fiziksel korunma yani güneşe fazla maruz kalmamaktır. Güneş kremleri içerisinde bulunan bir takım maddelerin sağlık açısından hiç de iyi şeyler olmadığını unutmayın.

Kaynak: http://kakaoyagi.org/kakao-yagi-bronzlasma/


Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder,sağlıklı günler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Renkleri ve Hastalıkları Nelerdir ?

Son zamanlarda tırnaklarınızda bir değişiklik olduğunu fark ettiniz mi? Renk, doku veya şekildeki bir değişiklik zararsız olabilir, ancak...