obezite tedavi edilebilir bir hastaliktir

Obeziteden Korunma Yolları

Obeziteden Korunma Yolları

Günümüz dünyasında obezite hastalarının sayısı giderek artmaktadır. İnsanların yiyerek elde ettiği enerjiyi harcayamaması obezitenin asıl sebeplerinden biridir. Günümüz dünyasında satılan sağlıksız besinler ve yağlı yiyecekler obezite hastalığını tetiklemektedir. Bu durum çocukluktan başlayan bir şişmanlık sarmaldır.

Obeziteden kurtulmanın yolu öncelikle vücuttaki enerji dengesini sağlamaktır. Yediklerimizden elde ettiğimiz enerjiyi harcayabiliyorsak sorun yok demektir. Ancak fazla yemek yeme fazla enerjiyi yağa dönüştürmektedir. Buda obezitenin oluşmasına yol açmaktadır. Öncelikli olarak buradan çıkarmamız gereken sonuç iradeli olup kendimize hâkim olmaktır. Kendimize hâkim olursak fazla yemek yemeyiz bu da obeziteyi engellememizde yardımcı olur. İradeyi sağladıktan sonra günlük spor yapmak fazla yağları yakar bunu göz önünde bulundurarak 30 dakika yürüyüş yapmak sağlıklı bir şekilde obeziteden kurtulmamıza yardımcı olur.

Son ve en önemlisi doğal üretilen yiyecek ve içecekleri tüketmektir. Unutmayalım şu bir gerçektir ki sanayi malları birçok yapay aromadan oluşmaktadır. Oldukça uzak durmakta fayda vardır. Obeziteden bu yöntemlerle kurtulmak mümkündür.

Bu makalemizle ilgili olarak Uyku Bozuklukları ve Obezite makalemizden yararlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir