Hastalıklar Ve Tedavi Yöntemleri

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Çamaşır Suyu Zehirlenmesi Nedir Ve Belirtileri Nelerdir?

çamaşır suyu ve tuz ruhu zehirlenmesi belirtileriTemizlik Malzemeleri Zehirlenmesi:

Evde kullanılan temizlik malzemelerinden dolayı karşılaşılan zehirlenmelerin başında gelen sodyum hipoklorit veya klorak olarakta bilinen çamaşır suyudur. Özellikle banyo ve mutfakta lavabo altında çocukların kolaylıkla ulaşabileceği konumda bulunması sakıncalıdır. Küçük ama basit önlemlerle özellikle çocukların temizlik maddelerine ulaşması engellenebilir. Temizlikte kullanılan malzemeler kolaylıkla çocukların ulaşamayacağı kapalı dolaplara koyulmalı ve temizlik malzemelerinin ambalajlarının değiştirilmemesi ve etiketlerinin sökülmemesi ilk önlemlerdir.

Yetişkinlerin ise temizlik malzemelerinin yanına yanlışlıkla yine içecek ve gıda maddeleri koyup dalgınlıkla kullanmaları ve yaz yine başka temizlik malzemesi ile karıştırarak kullanmaları ile zehirlenme gerçekleşmektedir. Çamaşır suyu yani klorak kesinlikle başka temizlik maddeleri ile özellikle de tuz ruhu ile asla karıştırılmamalı ve solunmamalıdır.

Temizlik maddelerinde zehirlenme, zehirli maddelerin yutulmasından, koklanmasından ya da vücut üzerine dökülmesinden ileri gelebilir. Bu sonuncu durumda, zehirli madde deri tarafından absorbe edilir ve zehirlenme meydana gelir.
Baş dönmesi, bulantı, kusma, ishal, gözde yanma sulanma, üst solunum yolunda tahriş, göğüste ağırlık hissi, nefes almada zorluk temas eden deri üstünde yanma ve kaşıntı zehirlenme belirtilerindendir. Bu belirtilerin görülmesi durumunda en yakın sağlık kuruluşuna vakit kaybetmeden başvurulmalıdır.
Kusturmaya çalışmak, su içirmek, süt içirmek gibi yöntemlere kesinlikle başvurulmamalıdır.

 

 

PinterestTumblrLinkedInFriendFeedPaylaş / Yer imi

Doa Kozmetik

Çamaşır Suyu Zehirlenmesi Nedir Ve Belirtileri Nelerdir? Hakkında Yapılan Yorumlar

Google

Site İçi Arama

Sende Katıl

Rastgele Yazılar

Günlük Cilt Bakımı

Günlük Cilt Bakımı

20 Temmuz 2013 | 1 Yorum
Sıkı Kalçalar İçin 13 Bardak Su İçin

Sıkı Kalçalar İçin 13 Bardak Su İçin

17 Ağustos 2013 | 1 Yorum
Maden Suyu Dişlerimizi Beyazlatır Mı

Maden Suyu Dişlerimizi Beyazlatır Mı

10 Ekim 2012 | Yorum Yok
Kilo Alma Diyeti

Kilo Alma Diyeti

3 Ağustos 2013 | 1 Yorum

Twitter Takip Et

Facebook Takip Et