Hastalıklar Ve Tedavi Yöntemleri

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Biotin Eksikliği Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

Biotin B grubuna ait vitaminlerdir ve h vitamini olarak da bilinmektedir. Biotin eksikliğinde yani H vitamini eksikliğinde vücutta çeşitli belirtiler görülür ve bu belirtiler saç dökülmesi, saçta kepeklenme, cilt kuruluğu, gözde kızarıklık, tırnak kırılması, kaslarda kramp olarak ortaya çıkmaktadır. Depresyon belirtileri de biotin eksikliğinden kaynaklanabilmektedir.
Biotin eksikliğini gidermek için biotin yönünden zengin gıdalar tüketilerek giderilmektedir. Muz, yumurta sarısı, mantar, havuç, somon, karaciğer biotin yönünden zengin gıdalar arasında bulunmaktadır. Biotin eksikliği çok sık görülmemekle birlikte yüksek kolestrol olanlarda, bağırsak problemi olan kişilerde, fazla alkol kullananlarda, kalp rahatsızlığı olan kişilerde görülebilir.
Biotin açısından zengin yiyecekleri tüketenlerin hücre yenilenmesi sağlandığından daha sağlıklı bir cilde sahip olunmaktadır. Sinir sistemi güçlenmekte, kan şekeri dengeli olmaktadır. Yağ asidi yapımı dengeli olmakta ve enerji üretimi düzenlenmektedir.

PinterestTumblrLinkedInFriendFeedPaylaş / Yer imi

Doa Kozmetik

Biotin Eksikliği Nedir ve Belirtileri Nelerdir? Hakkında Yapılan Yorumlar

Google

Site İçi Arama

Sende Katıl

Rastgele Yazılar

Anne Sütü Faydaları

Anne Sütü Faydaları

14 Ağustos 2013 | Yorum Yok
Güneş Girmeyen Vücuda Obezite Girer

Güneş Girmeyen Vücuda Obezite Girer

26 Haziran 2012 | Yorum Yok
Bitkisel Yağlar

Bitkisel Yağlar

2 Aralık 2012 | Yorum Yok

Twitter Takip Et

Facebook Takip Et