Graves Rahatsızlığının Belirtileri Nelerdir?

Eğer hipertiroidizm rahatsızlığınız varsa Graves hastalığına yakalanma riskinizde yükselmektedir. Graves rahatsızlığı bulunan kişilerin tiroid bezlerinde aşırı şişme gerçekleşir. Bunun nedeni hipertiroidizim sonucu tiroid hormonlarında gözlemlenen artıştır.

kalp-rahatsizliklari-

Graves rahatsızlığının belirtileri kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Rahatsızlığın genel belirtileri arasında yorgunluk hissi, uyku bozuklukları, kalp atışlarında artış, kilo kaybı, aşırı terleme, ısıya karşı hassaslık ve guatr yer almaktadır. Ayrıca Graves rahatsızlığı bulunan kişilerde egzantem sorunu da ortaya çıkabilir. Egzantem göz yuvarlağının dışarıya doğru çıkıklık göstermesidir.

Graves rahatsızlığının diğer belirtileri arasında ciltte kızarıklık ve şişme de yer almaktadır. Bu şişlik ve kızarıklıklar genellikle ayaklarda ve bacaklarda gözlemlenir. Graves rahatsızlığı ihmal edilmemesi gereken ciddi bir rahatsızlıktır. Eğer rahatsızlığın belirtilerini bir haftadan daha uzun bir süre ile gözlemliyorsanız mutlaka medikal yardım isteyin.

Buradan Saçlara Özel Yaz Bakımı konumuza ulaşabilirsiniz.”

Graves Rahatsızlığının Belirtileri Nelerdir?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir