3 Ekim 2017 Salı

Sıkı Kalçalar


Sıkı kalçalara sahip olabilmek için düzenli beslenmeli ; vitaminlerden ve minerallerden faydalanmalı , su tüketimini düzenli yapmalı ve egzersize önem vermelisiniz. Aşağıda size bu konular ile ilgili bilgiler verilmiştir. İyi okumalar dileriz. 

Sıkı Kalçalar için Yapılması Gerekenler 


Sıkı kalçalara sahip olmak için hayatın  kaynağı olarak anlatılan suyun mucizeleri günden güne daha iyi anlaşılıyor. Suyun yaşam kaynağı olması birçok sağlık problemine de iyi geldiğini hatırlatmak gerekiyor. Hayat kaynağı olmasından dolayı şifa kaynağı olacağı muhakkak yani. Suyun bir mucizesi ile daha karşınızdayız. Harika bir kalçaya sahip olmak istiyorsanız bol bol su tüketmelisiniz.


Kalçalarınızın sıkı görünmesini istiyorsanız, öncelikle olarak vücudunuzdaki şişkinlikten kurtulmanız gerekir. Bunun için şu önerilere göz atın: Çiğ sebzeler pişmişlere oranla daha şişkinlik yapar. Bunun için sebzeyi pişirerek veya buharda haşlayarak yiyin. Kuru fasulye ve nohut en fazla şişkinlik yaratan ve gaz yapan besinlerdir. Bundan kaynaklı pişirmeden önce suda bekletilmelidir. En önemliside günlük yeteri kadar su içilmesi vücuttaki toksinleri atar ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Sıkı Kalçalar için Vitamin 


Anason, kekik ve biberiyeyi kaynatarak içerseniz şişkinliğinizi alır. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği saatlerinizi sabitleyin. Öğünlerinize en az yarım saat ayırın. Asla hızlı, stresli ve geçiştirerek yemeyin ve öğün atlamayın. Doyduğunuzu hissettiğiniz anda yemek yemeği bırakın. Lifi yüksek içecekler içmeyin.  Vitamin alımına dikkat edin özellikle cildinizin daha sağlıklı görünmesi için Dengeli bir vitamin alımı şarttır. 

Su ve Sağlıklı Yaşamın Önemi Günde 13 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin. Ayrıca vitamin ve mineral alın. A ve E vitaminleri deriyi düzgünleştirir, magnezyum metabolizmayı harekete geçirir, fosfor ve silisyum dokuları ve bağışıklığı kuvvetlendirir. Vücudun fazla suyunu atması için beyaz ve kırmızı turp, maydanoz, kereviz, çilek ve pilav yiyin.  Sigara ve alkol gibi zararlı maddelerden uzak durun. Sabah kahvaltılarınızı aksatmayın ve kahvaltılarınızda mutlaka salata , yumurta ve şekersiz çay olsun. 

Suyun harika etkisi olduğu günden güne daha iyi anlaşılsa da, nedense hala su içmeyi alışkanlık haline getiremiyoruz. A ve E vitamini ile birlikte su tüketiminin kalça ve basenlerimize etkisine eminim sizde şaşırdınız. Fakat suyun mucizeleri bununla da sınırlı değil. Bu yüzden su tüketimine mutlaka dikkat etmeli ve artık alışkanlık haline getirmeliyiz.


Sıkı Kalçalar için Squat


Sıkı kalçalara sahip olmak için squat oldukça etkili bir egzersizdir. Squat yapabilmek için ; ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve poponuzu geriye doğru yatırarak dizleri kırın , dizler tam kapanmamalı ve bekleme yapılmamalıdır. Hareketi günlük olarak yapabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kekik Yağı Ne İşe Yarar

Kekik yağı genelde kekiğin ve harici olarak bir yağın kombinasyonu ile elde edilen ve bu sayede  çifte avantaj sağlayan bir yağdır. Bizlerd...