9 Ekim 2017 Pazartesi

Selülitin Doğal Çaresi Nedir?


Doğal ürünler ile selüliti sorununa çözümü anlatacağımız yazımızda ; selülitin yani portakal kabuğu veya süzme peynir görünümünü nasıl oluştuğundan , doğal olarak selüliti nasıl geçireceğinizden , evde selülit için masaj taktiklerinden , selülite doğal yağın etkilerinden bahsedeceğiz. İyi okumalar dileriz. Selülit Nasıl Oluşur ? 


Genellikte kadınlarda görülen ve portakal kabuğu veya süzme peynir görünümü olarak adlandırlan selülit sorunu    hormonların etkisi ile meydan gelmektedir. Tabi tek etken bu değildir.  Başka nedenleri de unutmamak gerekir: Kimi zaman kalıtımsal olabiliyor. Yanlış beslenme, dolaşım bozuklukları, kronik kabızlık, doğum kontrol hapı tüketimi ve ruhsal sorunlar da selülit nedeni olabiliyor. Selülit, özetle bedende toplanmış yağ hücreleridir; ama yağlar, bedenimizin her yerinde mevcut. Selülit ise bu yağların hasra görmüş halidir.  Isı ve enerji oluşturan bu yağlar, dengesiz beslenme, dolaşım bozukluğu gibi faktörlerle sorun haline geliyorlar. Buna hareketsiz bir yaşamı da katarsak, selülit sorunu yaşamımıza girmiş oluyor.


Selülit için Doğal Çözümler


Selülitin en çok sevdiği yerler genellikle hareketsiz olan alanlardır. Kalçada, basenlerde ve baldırlarda ortaya daha çok çıkmasının nedeni budur. Zayıflama çabaları ile de gitmeyen bu illet karşısında kadınlar sadece rejim yaptıklarında, veya bu çerçevede bir doğal ürün kullanıldığında vücudun diğer bölgelerindeki yağlar eriyebiliyor ama, selülitli bölgedeki sorun sürüyor. Cilt altı yağ dokularının, bağ dokuları arasında sıkışması ile ciltte ortaya çıkan bu “portakal kabuğu görünümü” kimi zaman fazla şişman olmayan insanlarda da  meydana gelmektedir. Bundan kaynaklı aşağıdaki öneriler sizler için daha uygundur. 

Selülit için Evde Masaj 

Selülitin birçok tedavisi var. Hepsinin kendine göre etkisi olabilir ama, şimdi diğer yöntemlerden söz etmeyip, evde yapılabilen bir uygulamadan söz etmek gerekir.  Hoş kokulu bitkisel yağlarla evde yapacağınız bazı masajlar selülite yardımcı olabilmektedir. Özellikle selülit sorunları ve bölgesel zayıflama için özel olarak hazırlanan bir masaj yağı var ki, bu büyük ilgi görüyor. Sözünü ettiğimiz Softline adlı özel yağ, bitki özleri ve yağ eritici doğal yağlardan üretilmiş.Bu yağ bölgesel incelme istenilen alanlara da uygulanmaktadır. 

Sorunlu cilde sürüp, belli bir süreyle masaj yapmanız yeterlidir. Ayrıca teni besleyici ve sıkılaştırıcı özelliği de bulunmaktadır. Yüzde yüz saf ve doğal yağların karışımından oluştuğu için, herhangi bir yan etkisi bulunmuyor . Birkaç uygulamadan itibaren, özellikle kalça ve basen bölgesinde fark edilir bir değişim görmek mümkün. Uygulama sonunda, yaptığınız ölçümlerde de santimetre olarak incelme ve selülitlerde azalmalar meydana gelecektir.  Bu masaj yağı, evde kendiniz tarafından uygulayabileceği gibi, profesyonel bir masör tarafından da gerçekleştirilebilir; ya da evdeki bir yakınınıza masaj yaptırabilirsiniz.. Birçok güzellik merkezinde de uygulanan, saf bitki özlerinden oluşan bu yağ karışımı yaklaşık 15 uygulamada bölgesel zayıflama ve selülit sorunlarının giderilmesinde çok iyi etkiler göstermektedir. 

Selülite Doğal Yağlar ile Masajın Etkileri

Yukarıda bahsedilen yağ, masaj halinde sorunlu bölgeye uygulandığında, o bölgede kan dolaşımını hızlandırarak yağların parçalanmasını sağlamanın yanında   masajın da etkisiyle, lenf kanalları ile vücuttan idrarla birlikte atılmasını sağlıyor. Ayrıca cildi besleyici ve sıkılaştırıcı özelliği ile sarkma gibi problemleri de ortadan kaldırmaktadır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kekik Yağı Ne İşe Yarar

Kekik yağı genelde kekiğin ve harici olarak bir yağın kombinasyonu ile elde edilen ve bu sayede  çifte avantaj sağlayan bir yağdır. Bizlerd...