12 Ekim 2017 Perşembe

Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yapmalı?


Kadınların estetik durumlarını yansıtan en önemli göstergelerinden bir tanesi de saçlarıdır. Saçlarınıza yüzünüze uygun modeller yapmanız sizi daha çekici kılacaktır. Bundan kaynaklı bu yazımızda yüz durumuna göre saç modellerinden bahsedeceğiz. İyi okumalar dileriz. 
Saç Modellerinin Yüze Uygunluğu Saç modellerinin yüze uygun yapılması için  önce yüz şekillerini bilmeliyiz. Yedi çeşit yüz şekli vardır.  Ve her yüze uygun saç modeli ayrı ayrıdır. Saç modellerindeki bu genelleme her zaman tutmayabilir. 

Bundan kaynaklı kadınların saç modeli belirlerken kuaförüne de danışmaları gerekmektedir. Sizlere aşağıda genel hatlarıyla saç modellerinin hangi yüze uygun olduğunu aktaracağız. Diğer yandan her zaman tercih size aittir. 
Yüzünüze Uygun Saç Modelleri 

Yuvarlak Yüz: Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır.Suratta değişiklik yapmaz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz.  Bu durum saçınızı daha ön plana çıkararak yüzünüzü daha geri plana atacaktır. 

Kare Yüz: Kare yüz yapısıda yuvarlak yüz gibi dengelidir. Sertlik ön plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yine kare bir kesimdir.  Kare yüzü yumuşatmak için kahkül kesimleri yaptırabilirsiniz. Bu kesimler yüzünüzü daha narin gösterecektir. 

Diktörtgen Yüz: Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmiyen bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzü biraz kısalmak amacı ile kesim düşünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde  daha kısa modeller tercih edebilirsiniz. Güzel bir kuaförde istediğiniz şeyi bulmanız imajınızı renklendirecektir. 

Enine Diktörtgen Yüz: Bu yüz şeklinde yüzünüzü biraz uzatmak ve  şakak kemiklerinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri  tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın salınık olması bu yüz şekline daha uygun alınacaktır. 

Ters Üçgen Yüz: Surat yapısını tamamen değiştirebilen yüz şeklidir.Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak mümkündür. Makyaj için ise en elverişli yüz biçimidir. Kişileri çok enerji dolu gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiştirmeden daha bir güçlülük katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek ,saç tepesine volüm vererek kesilen saç modellerini tercih etmelisiniz. Eğer kendinizi daha dengeli göstermek isterseniz saçlarınız alt taraflarına daha çok volüm verebilirsiniz. 

Üçgen Yüz:Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Kişileri enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemelisiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz. Küçük kare kesimler yaptırabilirsiniz.

Baklava Yüz: Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz.  Bu saç modelleri uygularken boyunuza ve kilonuza uygun kesimler yapması için kuaförünüzden yardım istemelisiniz. 

Yüz şekillerine göre saç modelleri kadar ne giydiğiniz ve naslı makyaj yaptığınızda önemlidir. Bundan kaynaklı daha güzel görünmek adına dikkatli makyaj yapmalı uyumlu renkler seçmeli ve şık giyinmelisiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kekik Yağı Ne İşe Yarar

Kekik yağı genelde kekiğin ve harici olarak bir yağın kombinasyonu ile elde edilen ve bu sayede  çifte avantaj sağlayan bir yağdır. Bizlerd...