9 Ekim 2017 Pazartesi

Acı Cehrenin Yararları - Zararları


Acı cehrenin yaraları ve zararları hakkında hazırladığımız yazımızda sizlere ; acı cehre hakkında bilgiler verdikten sonra acı cehrenin faydalarından, acı cehrenin kullanımından ve acı cehrenin yan etkileri ve zararlarında bahsedeceğiz. İyi okumalar dileriz. 


Acı Cehre 

Acı Cehre daha çok zayıflamak için kullanılan bir bitkidir.  Bu bitki ile bir aylık kullanım sonucunda zayıflama açısından yarar sağladığını söyleyenler çoktur.  Acı cehre alternatif tıpta dünyaca ünlü uzmanların yeni keşfi olarak zayıflamada en özel mucize bitki konumuna gelmiştir. Zayıflamanın yanı sıra kabızlık sorununa da kesin tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bağırsakları düzenleyici, temizleyici , hücreleri yenileyici ve cildi sıkılaştırıcı özelliği ile de zayıflama esnasındaki cilt sarkmalarını önler. Acı Cehrenin Yaraları 


Bu mucizevi tohum karışımı bağırsakların çalışmasını düzenler, temizler, hücreleri yeniler ve cildi sıkılaştırır, kolesterolü dengeler, idrar söktürür (prostat ve böbrek hastalıklarına faydalıdır) gaz oluşumunu  azaltmaktadır. Bu sayede karındaki şişkinlik ve rahatsızlığı almaktadır. 
  

Acı Cehre  Nasıl  Kullanılır ? 


Daha çok öğünlerden sonra ılık su ile tüketilmekte ve tokluk hissini arttırmaktadır. Ayrıca bağırsakları çalıştırmaktadır.  Acı cehre zayıflama bitkisi besinlerin içindeki yağların mide tarafından emilmesinin önüne geçer veya yağ emilimini iyice düşürerek zayıflama etkisi gösterir. Ayrıca kötü kolesterolün ve trigliseridleri bedenimizden atmaya yardımcı olur.  

 Acı Cehre'nin Yan Etkileri ve Zararları 


Acı cehre tohumunun ishal gibi  yan etkileri olabilmektedir. Su kaybına neden olabilmektedir. İlacı kullanmak isteyenler, bol bol su tüketmelidirler, yoksa vücudun su dengesi sarsılabilir. Bol su içmeyi sakın  ihmal etmeyin. Acı cehre tüketiyorum diye çok yemeninde zararları vardır. Yan etkiler daha şiddetli görülebilmektedir. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kekik Yağı Ne İşe Yarar

Kekik yağı genelde kekiğin ve harici olarak bir yağın kombinasyonu ile elde edilen ve bu sayede  çifte avantaj sağlayan bir yağdır. Bizlerd...