30 Eylül 2017 Cumartesi

Kalçaları Sıkılaştırma


Sıkı ve biçimle kalçalara sahip olabilmek için; bol miktarda su tüketmeli,  beslenmeye dikkat edilmelidir.  Tabi tek kural bu değildir. Sıkı ve güzel kalçalara sahip olmak için mutlaka bazı egzersiz tekniklerinden yararlanmak gerekmektedir.  Aşağıda sizler için sıkı kalçalara sahip olacağınız egzersizler verilmiştir. İyi okumalar dileriz. 

Kalça Geliştirme  Egzersizleri 
Topuk hareketi:  Vücudunuz dik tutmalı , ayakta durmalısınız. Kollarınızı ensenizde birleştirin. Sağ bacağınızı arkaya doğru kırın ve topuğunuzla kalçanıza değmeye çalışın. Bu sırada vücudunuzun üst kısmı dik durmalı. Egzersizi önce yavaş, sonra hızlı hareketlerle  4 set halinde 20 kez uygulanabilir. Eğer sizi yoruyorsa 3 set yapabilirsiniz. Twist: Ayaklarınız bitişik halde ayakta durun. Kollarınızı göğsünüzün önünde birleştirin. Bacaklarınızı bükün, kalçanızı arkaya doğru çıkarın ve dizlerinizi birbirine yapıştırın. Şimdi, dizlerinizle sağ yöne doğru twist yapın. Bu hareketi uygularken kalçanızı bilinçli olarak kasın. Ardından aynı işlemi sol tarafa doğru uygulayın. Yapacağınız hareketleri önce yavaş daha sonra hızlı yapmalısınız. 

Kalça Sıkılaştırma Hareketleri 
Squat: Bacaklarınızı dizlerinizden kırın, kollarınızı öne doğru uzatın. Kalçanızı, sanki bir yere oturmak istiyormuş gibi arkaya doğru çıkarın. İsterseniz hafif ağırlıklar ile yapacağınız bu hareket son zamanlarda oldukça popülerdir. 

Dizüstü eğilme: Dik durun. Sandalyenin başını sıkıca kavrayın. Sağ bacağınızı hafifçe bükün. Sol bacağınızı arkaya doğru gerdikten sonra 5 kez yukarıya doğru alçalıp yükselin.Hareketi yaparken vücudunuzu  dik tutmaya özen göstermelisiniz. Sol ayağınızı zemine yerleştirin. Şimdi her iki bacağınızla bükülme hareketi uygulayın. Egzersizi 3 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin.

Yükseğe basınç: Sırt üstü yere paralel şekilde uzanmalısınız.  Ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Sağ bacağınızı göğsünüze doğru yaklaştırın. Sol bacağınızı 90 derecelik bir açıyla kırarak ayağınızı zemine yerleştirin. Kalçanızı, sol bacağınızdan güç alarak, zemine değdirmeden yavaşça yukarı doğru kaldırın ve indirin. Egzersizi  yaparken kalça kaslarınızı  kastığınıza dikkat edin. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Dolgun Saçlara Sahip Olmanın İpuçları

Saçlarınızın doğal ve sağlıklı görünmesi için size bir yazı hazırladık yazımızda  öncelikle saç kesiminden ve saç kesim şekillerinden bahs...