30 Eylül 2017 Cumartesi

İnce Görünmek ve Kusursuz Karın


İnce görünmenin en önemli göstergesi kusursuz ve yağsız bir karındır. Bundan kaynaklı sizlere kusursuz karın için neler yapabileceğiniz ve en pratik karın egezesizlerini aktaracağız. İyi okumalar dileriz. Kusursuz Karın İçin Yapılması Gerekenler 
Daha rahat bir hayat için, sizde incelmeyi düşünüyorsanız beslenmenize ve egzersiz yapmaya önem göstermelisiniz. Genelde kadınlarda evde fazla vakit geçirmekten , erkeklerde de dikkatsiz beslenme ve fiziksel aktivitesi az işler yapmaktan karında hızlı bir yağlanma durumu meydana gelir. Bunun için özellikle öğünlerinize dikkat etmeli protein ağırlıklı beslenmeli ve karbonhidrat içeriği yüksek gıdalardan uzak durmalısınız. Ayrıca egzersiz yapmalısınız. Basit ama son derece etkili bu çözümler sizin için inanılmaz sonuçlar doğuracaktır. Bayanların görünümüne fayda sağlayacak bu uygulamalar oldukça etkili ve kolay yapılması sayesinde de uygulanabilir olması açısından sizler için muhteşem olacak.
Karın Egzersizleri


Yere uzanıp bacaklarınızı gerin. Üstteki ayağınızı, altta kalan ayağınızın önüne getirip zemine yerleştirin. Sağ dirseğinizden destek alın. Bu sırada kolunuzun alt kısmı öne doğru bakmalıdır. Vücudunuzun üst kısmı, kalçanızı ve bacaklarınızı vücudunuz düz bir çizgi oluşturacak şekilde yukarı kaldırın. Bu egzersiz,  karın kaslarınızı  çalıştıracak ve sizin karın bölgenizdeki yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır. 

Omuzlarınızı bileklerinizden destek alarak yükseltin. Elleriniz öne doğru bakmalı. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak, parmak uçlarınızdan yükselin. Dirseklerinizi ve kalçanızı hafifçe eğin. Bu sırada göbek bölgenizdeki kas gerginliğinizi mutlaka korumalısınız. Yer çekimine karşı  koymanız ile karın ve omuz kaslarınız çalışacak ve yağ yakmaya başlayacaksınız. 

Sırtüstü yere uzanın. Bacaklarınızı bükün, ayaklarınızla zemine tam olarak basın. Ellerinizi iki yana doğru uzatın. Kalçanızı ve sırtınızı sadece omuz başınız zeminde kalacak şekilde yukarı kaldırın. Dönüşümlü olarak sol ve sağ bacağınızı vücudunuzla 90 derecelik açıyla kaldırın. Bu egzersiz, karın özellikle de sırt bölgesini çalıştırmaktadır. 

Yere sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı bükün, ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Karın kaslarınızı gerin, baş ve vücudunuzun üst kısmını yükseltin. Bu pozisyonda, sırtınızın alt kısmını zemine doğru bastırın. Omuz genişliğinde kavradığınız iple birlikte kollarınızı öne doğru uzatın. Bu pozisyonda, elinizdeki iple yarım daire çizmeye çalışın.


Sıkı Kalçalar İçin Egzersiz


Son zamanlarda oldukça yararlı ve popüler olan squat egzersizini  yapmanız sizin için son derece faydalıdır. Squat yapmak için öncelikle ayaklarınızı  omuz genişliğinde açmalı sonra arkaya doğru sanki tabureye oturacakmış gibi çömelmelisiniz , bu hareketi yaparken ellerinizi öne doğru yere paralel olacak şekilde açmalısınız. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kekik Yağı Ne İşe Yarar

Kekik yağı genelde kekiğin ve harici olarak bir yağın kombinasyonu ile elde edilen ve bu sayede  çifte avantaj sağlayan bir yağdır. Bizlerd...