22 Ağustos 2017 Salı

Göbek eritmek için tavsiyeler


Göbek ertimek için göbek kaslarını çalıştırmak ve bu kasların ne olduğunu bilmek gerekir. 4 ana karın kasının çalışması bölgedeki yağları ertimek adına idealdir.  Bazı hareketler alt karın bazı hareketler üst karın kaslarınızı çalıştırmaktadır. Bundan kaynaklı hareketlerinizi doğru seçmek ve çalışma disiplininizi oturtmak önemlidir. 


Göbek Eritme  YöntemleriYürürken göbek eritebilirsiniz. Örneğin otururken karın kasınızı kasılı tutun, on saniye içinizde havayı tutun sonra bırakın. Bu sayede kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.  Ayrıca yürürken insanlar karın kaslarını kasılı olarak yürüdüklerinde aktif olarak karın kaslarını çalıştırmış olurlar. Bunlar alışkanlık haline de getirilebilir. Bu alışkanlıklar göbek yağı eritmeniz  için katkı sunacaktır. 

Otururken karın kaslarınızı kasıp gevşetmeniz önemlidir. Oturduğunuz yerden çapraz karın kaslarını çalıştırmak adına çapraz yönde sağ elinizi sol dizinizi geçecek yönde çevirerek ve sonra aksi yönde tekrarlayarak kasları sıkıp bırakarak çalıştırabilirsiniz. Üst karın kaslarını otururken çalıştırmak zordur, otururken en fazla yapabileceğiniz boynunuzu iyice öne doğru eğip çenenizi göğsünüze yaslayıp bir miktar çalıştırmaktır. Karın kasları gerçekten çok önemlidir; karın kaslarının çalışması bel sağlığı açısından  da oldukça önem teşkil etmektedir. O nedenle mutlaka gerekli özen gösterilmelidir. Oturduğunuz yerde bu egzersizleri yapmayı bir alışkanlık haline getirin. Böylece ’spora zamanım yok’ diye bahaneniz de kalmaz.

Göbek Yağı Eritme  Hareketleri 1. Hedef ön karın kaslarını çalıştırmaktır.Sırtüstü uzanın. Bel çukurunuzun altında üzüm olduğunu hayal edip bu çukuru korumaya çalışın.  Ellerinizle başınızı destekleyin ve önce göğüs kafesinizi havayla doldurup bu havayı nefesinizle boşaltırken, yalnızca karnınıza odaklanarak bacaklarınıza doğru kalkın. Bunu 15 kez tekrarlayın.
 2. Spastik bacak hareketleri yapabilirsiniz. Yine bel çukurunu koruyarak sırtüstü yatın. Ayak tabanlarınızı birleştirin Derin nefes alın, nefesinizi verirken ellerinizle ayaklarınıza doğru uzanmaya çalışın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın. 
 3. Yere uzanıp pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik konumda havaya kaldırın. Bel çukuruna dikkat edin. Ellerinizle, yalnızca karın kaslarınızdan güç alarak ayak bileklerinizi tutmaya çalışın. Karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.
 4. Karın stebi yapmanız yağ yakmada etkili olacaktır. Yine bel çukurunu muhafaza ederek sırtüstü uzanın. Ellerinizle poponuza güç verin. İki bacağınızı birlikte yere paralel olacak biçimde kaldırın. Önce derin bir nefes alın ve bu sırada bir bacağınızı göğsünüze yaklaştırın, nefes verirken bu bacağınızla havayı tekmeleyip diğer bacağınızı göğsünüze çekin. Yürüyormuş gibi hareketi 15 kez tekrarlayın.
 5. Çift bacak hareketi ile pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik olacak biçimde kaldırmanız ile yapacağınız bir harekettir. Derin nefes alın, verirken bacaklarınızı gergin biçimde yavaş yavaş yere doğru indirin. Ancak yere değdirmeden nefes alın ve verirken yine kaldırın. Bu hareketi yaparken tüm gücünüzle karın kaslarına odaklanın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın.
 6. Yan karın kaslarını  çalıştırmak için yan yatın ve ayaklarınızın paralel kalmasını sağlayın ardından ayağınızı yukarı kaldırıp indirin. 
 7.  Karın balesi yan karın kaslarını çalıştırma hareketine benzeyen ama ellerinizin de havaya kalkması ile yapılan harekettir. 
 8.  Mekik hareketi yapmanız karın kaslarınızı  çalıştırmanız da en etkili yöntemlerden birisidir. Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi  yapmanız yararınızı olur. eğer yeni başlıyorsanız hareketi daha az yapabilirsiniz. 
 9.  Ensenize koyduğunuz sopanın uçlarını ellerimiz ile tutacağımız bu hareket yan karın kaslarınızın çalışmasını sağlayacaktır. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu hareket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.
 10. Bel kasları için mekik çekmeniz karın kaslarınız için çektiğiniz mekikten farklı olacaktır. Yüz üstü şekilde belimizden yukarısı boşlukta kalacak bir yere yaslanarak ve ayaklarımızı sabitleyerek öne doğru eğiliyoruz ve kalkıyoruz. 


Göbek Yağı Eritmek için Diyet 

 • Kalkar kalkmaz  1 bardak ılık ballı limonlu su içebilirsiniz. Balı her zaman koymayabilirsiniz. 
 • Sabah sporu yapmanız önemlidir. Sabahları yarım saat , yirmi dakika yürüyebilirsiniz. Bunun dışında ; 

Kahvaltı: 1 adet kabuklu yeşil elma, 1 adet sert şeftali
Ara: 2 parmak taze dil peyniri yiyebilirsiniz.
Öğle: 1 porsiyon ızgara tavuk (derişiz), bol rokalı yeşil salata (taze soğanlı).
Ara(saat 15.00): 3-4 yulaflı bisküvi
Ara(saat 17.30): 1 adet yeşil elma.
Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağlı fasulye (az yağlı), 1 dilim tam ekmek, mevsim salatası.
Gece: 1 bardak şekersiz tarçınlı ılık light süt. 3-4 fincan rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışım çayı içilecek.

Yasaklar;

 • Kola , fanta, gazoz gibi şekerli içecekler
 • Kızartma( özellikle patates kızatması)
 • Hayvansal katı yağlar (tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurtanın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı etler, tavuk – balık derisi, tam yağlı süt)
 • Alkol (özellikle bira)
 • Beyaz un,
 • Beyaz şeker
 • Doğum kontrol hapları
 • Aşırı gündüz uykusu
 • Çikolata
 • Yağlı çerezler
 • Cips


Zayıflama Çayı Bir su bardağı için 1-2 adet avakado yaprağı, 1 çay kaşığı yeşil çay, küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü, 1 çay kaşığı rezene tohumu sadece 1-2 dakika kaynatılacak  ve 4 dakika demlemeye bırakıldıktan sonra sabahları veya akşamları tüketilecektir. 


Kilo Almamak  için Yapılması Gerekenler

 • Güne erken başlayın, 7-8 saatten fazla uyumayın, uyandıktan sonra yatakta kalmayın.
 • Asansör yerine merdiven kullanın, hızlı tempoyla yürümeye çalışın.
 • Düzenli ve sizi yormayan egzersizlerle başlayın ve ritmik olarak arttırın.
 • Aktif ve hareketli kişilerle birlikte zaman geçirin, hareket edersiniz.
 • Hafta sonları için daima aktif planlar yapın.
 • Ayakta durmaya ve yürümeye daha fazla zaman ayırmaya çalışın.
 • Bir şey getirip götürmek için çocuklarınızı kullanmayın, siz alın.
 • Az ve sık yiyin, öğün atlamayın.
 • Acıkma duygusunun bastırılması için daima salatalık, domates, marul gibi düşük kalorili yiyecekleri tercih edin.
 • Her gün sebze ve meyve yiyin.
 • Yemekler için küçük, yağsız salatalar için ise büyük tabak kullanın.
 • Yemekleriniz yavaş ve küçük lokmalar şeklinde yiyin.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kekik Yağı Ne İşe Yarar

Kekik yağı genelde kekiğin ve harici olarak bir yağın kombinasyonu ile elde edilen ve bu sayede  çifte avantaj sağlayan bir yağdır. Bizlerd...