5 Ekim 2017 Perşembe

Zayıf Görünmenin Sırları


Zayıf  ve  daha ince görünmek için bazı yöntemler denenebilir. Kilolarınıza hemen hükmedemiyorsanız daha zarif görünmek adına elbise seçiminizi dikkatli yapmalısınız.  Aşağıda sizlere  zayıf görünme yolları başlığı altında bazı öneriler verilecektir. İyi okumalar dileriz. 6 Adımda Daha İnce GörünmeZayıf ve ince görünmek her kadının isteği bir durumdur. İnce görünüme sahip olmak isteyen kadınlar ise bilindiği gibi farklı farklı yöntemlere başvurmakta, ince bir görünüm için oldukça çaba sarf etmektedir. Bizde sizler için ince görünümünüze yardımcı olmak adına bir yazı kaleme aldık. Yazı genelince modacıların ince görünüm için yaptığı tavsiyeleri bulacaksınız.Fazla kilolarınız sebebiyle kıyafetlerin üzerinize yakışmadığını mı düşünüyorsunuz? Öncelikle şunu bilmelisiniz ki iyi görünmenin yolu sadece zayıf olmaktan geçmiyor. Doğru kıyafetlerle daha zayıf ve daha ince görünebilirsiniz. İşte modacılardan daha zayıf görünmenizi sağlayacak 6 önerisini sizler için derledik. 

Zayıf Görünme Yolları


  • Tek Renk Kullanın: Gece mavisi, kahverengi ya da siyah gibi tek renk koyu renkli elbiseler giymeniz sizi daha ince gösterecektir.  Bunun yanı sıra aynı rengin farklı tonlarını da birlikte giyebilirsiniz. Bej, deniz mavisi, mercan ya da teninize en iyi giden renklerde desenleri bulunan giysiler de olabilir. Eğer rengin sizi daha kilolu gösterdiğini düşünüyorsanız, elbise olarak sizde nasıl durduğuna da bakmalı ve yakışanı giymelisiniz. Ayrıca size uygun olan renkler seçin ve ten renginizi ortaya çıkarın.


  • Kumaşları Doğru Seçin: Katı, sert ve ağır hatta yapışan kumaşlardan uzak durun. En iyi seçim hafif, yumuşak ve giydiğinizde vücudunuzdan kayan kumaşlardır. Tercihen pamuk ve keten tarzı kumaşlar tercih edin. Amacınız vücudunuzun genel şeklini görmek olmamalı..


  • Vücudunuza Göre Seçim Yapın:Geniş omuzlarınız varsa, vatka ya da herhangi bir omuz aperatı kullanmayın. Kayık ve yuvarlak yakalı giysileri tercih etmeyin. Üstünüzü daha küçük göstermek için modaya uygun V yakalı elbiseler, V yakalı üst ve etek veya bol pantolonları tercih edin. Eğer üst küçük alt büyükse, yani armut vücutluysanız, boynunuzu kalın göstermeyen, omuzlarınıza uygun sizi dik gösteren kıyafetleri giymeniz sizi daha ince gösterecektir. Üst için yuvarlak, oyuk yaka kesimleri, alt için de düz etek ya da normal kesim pantolonları seçin. Vücudunuz tanıyın ve ona göre kıyafet seçimi yapın. 


  • Kalça ve Basenleri Kamufle Edin: Büyük kalça ve basen selilütlerini  kamufle etmek için, rahat pileli, bel kısmı büzgülü rahat etek ve pantolonlar tercih edilebilir. Modaya uygun, düz çizgiler yan cepli ya da cepsiz modeller tercih edilebilir. Basenleri küçük göstermek için beli düz yarım ya da dizden hafifçe aşağıda pantolonlar arayın. Daha uzun ve zayıf görünüm için pantolonunuz ya da eteğiniz yere değecek kadar uzun olmalı.Basenlerinizi daha fazla kamufle etmek için etek ve pantolon giydikten sonra kalçalarınızı örtecek kadar uzun bluz ya da bluzunuzun üzerine dantel ya da örgü tunikler giyebilirsiniz. Kalçalarınızdan aşağısının  çok uzun tutmayın ve daha şık görünmek için gerekirse beğendiğiniz kıyafeti alıp terzide düzelttirin.

  • Kesim ve Dikişileri İnceleyin: Giysilerinizde, özellikle ceketlerde kare şekilli olanları ya da sıkı saran modelleri tercih etmeyin. Bunun yerine hatları hafif belli eden modelleri tercih edin. Veya yatay çizgiler yerine düz çizgiler ve zıt renkler tercih edin . Elbiselerin dikişleri daha ön plana çıkartılmış olabilir.


  • Ayakkabı Seçimine Özen Gösterin: Sadece elbiselerle zayıf görüneceğinizi sanmayın. Giysilerinizi belirledikten sonra ayakkabılarınızı deneyin. Özellikle ayaklarınız genişse ince şeritli ve düz sandaletler, ufak topuklu ayakkabılar yerine kısa topuklu veya biraz daha yüksek ayağınıza zarar vermeyecek şekilde 5 cm yi geçmeyen topuklu ayakkabılar tercih edin.Kıyafet seçimi sayesinde ince görünmek sizin de oldukça hoşunuza gitmiş olmalı. Tek yapmanız gereken şey ise doğru tercih ve tabi ki kendinizi daha iyi tanıyarak doğru tercihler yapmalısınız bunun için vücudunuzu iyi tanımalısınız kıyafetinize uygun saç modeli yapmalısınız hatta hafif bronzlaşarak ten renginizi daha çekici yapabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kekik Yağı Ne İşe Yarar

Kekik yağı genelde kekiğin ve harici olarak bir yağın kombinasyonu ile elde edilen ve bu sayede  çifte avantaj sağlayan bir yağdır. Bizlerd...