23 Temmuz 2017 Pazar

Zayıflamak İçin Pratik Öneriler


Bu yazımızda sizlere göbek nasıl eritilir den bahsedeceğiz. Bunun için sizlere egzersiz ve spor önerileri ile beraber diyet listesi de sunacağız. İyi okumalar dileriz.    Göbek Eritmek
Daha çok erkeklerin uyguladığı kas çalışma teknikleri ile göbek yağlarınızdan kurtulmanız mümkündür. Ayrıca  aç kalmanızda  gerekmiyor. Bilakis bol bol vitamin alacağınız için yemek konusunda daha rahat olacak ve spor ile birlikte kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Yapmanız gereken şey ise yarım mekik çekmeniz olacak. Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur.
Göbek Eritme Egzersiz ve Spor Önerileri 


Göbek eritme egzersizlerine bir diğer örnekte ise sopa kullanacaksınız. Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Karınınızın yan tarafındaki yağlarınızı yakmanızı sağlayacaktır. 


Bel kaslarınızı  güçlendirmeniz de çok önemlidir. Yarım mekik karın kaslarınızı tam mekik bel ve bacak kaslarınızı çalıştırır. Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Sağlıklı Beslenme ve Egzersiz 


Haftanın 1  günü yemeniz gerekenler;   • Uyanır uyanmaz 1 bardak ılık ballı limonlu su içmeniz metobolizma hızınızı artıracaktır. 
  • Sabah sporu için 35 – 40 dakika tempolu yürüyüş yapın.  İyice terleyin ve ısının ardından bel ve göbek egzersizleri yapın.
  • Egzersizden sonra sağlıklı bir cilt için banyo yapın ve ölü derilerinizden kurtulun ayrıca zihinsel açıdan rahatlayın. 


Diyet Listesi 


Kahvaltı: 1 adet kabuklu yeşil elma, 1 adet sert şeftali

Ara öğün: 2 parmak taze dil peyniri yiyebilirsiniz.

Öğle yemeği : 1 porsiyon ızgara tavuk (derisiz), bol rokalı yeşil salata (taze soğanlı).

Ara(saat 15.00): 3-4 yulaflı bisküvi

Ara(saat 17.30): 1 adet yeşil elma.

Akşam yemeği: 4-5 kaşık zeytinyağlı fasulye (az yağlı), 1 dilim tam ekmek, mevsim salatası.

Gece acıkırsanız süt için . Yulaf ağırlıklı beslenme bağırsaklarınızı ve sindiriminizi düzenleycektir. Ayrıca spor yapmanın güveni ile birlikte çok daha rahat kilo verebileceksiniz. Ayrıca kusursuz bir görünüm içinde spor diyeti sizin için bire bir. Bu yüzden sağlıklı kilo verme açısından da en çok tavsiye edilen diyet konumunda.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Dolgun Saçlara Sahip Olmanın İpuçları

Saçlarınızın doğal ve sağlıklı görünmesi için size bir yazı hazırladık yazımızda  öncelikle saç kesiminden ve saç kesim şekillerinden bahs...